DAJ CYNK

W ParrotOne wystarczą trzy ruchy, by napisać całą wiadomość. Aplikacja ułatwi komunikację osobom niepełnosprawnym

24.06.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3721

Ważne 1

0

Polski start-up ParrotOne prezentuje aplikację mobilną, której zadaniem jest ułatwienie komunikacji osobom mającym trudności ze sprawnością rąk i dłoni. Komunikator pozwala na ograniczenie do minimum liczby ruchów potrzebnych do pisania wiadomości.

ParrotOne to odpowiedź na potrzeby osób, które mają problemy manualne z obsługą klawiatur dotykowych w smartfonach lub tabletach. Ma w tym pomóc produkt wymyślony przez Piotra Lewandowskiego, szefa start-upu.

- Jestem nie tylko twórcą aplikacji, ale także jej pierwszym użytkownikiem. Wskutek niepełnosprawności coraz większą trudność zaczęło mi sprawiać pisanie na klawiaturze. Projektując ParrotOne myślałem o rozwiązaniu swoich problemów, ale szybko okazało się, że taka aplikacja może pomóc setkom milionów ludzi na całym świecie. Zatem ten projekt to dla mnie nie tylko praca, ale też możliwość niesienia pomocy innym, co daje ogromną satysfakcję.

- powiedział Piotr Lewandowski, CEO ParrotOne

Maksimum treści, minimum wysiłku

ParrotOne umożliwia pisanie całych zdań przy pomocy kilku kliknięć. Po wybraniu danej litery na klawiaturze, z boku ekranu pojawia się lista sugerowanych całych zdań oraz ich części, a nad klawiaturą lista słów. Przykładowo, klikając na „C” można wybrać zwrot: „Cześć, co u Ciebie?”. Wystarczą trzy ruchy, zamiast kilkunastu, aby zbudować i wysłać taką wiadomość.

Aplikacja uczy się tego, których zwrotów i słów dana osoba używa najczęściej i jakie zdania buduje. Sprawia to, że z czasem aplikacja podsuwa coraz trafniejsze podpowiedzi, a liczba potrzebnych ruchów do napisania wiadomości staje się jeszcze mniejsza. Dzięki temu osoby ze słabszymi mięśniami mogą napisać znacznie więcej wiadomości zanim ich ręce będą zmęczone.

Zobacz: Gmail na Androida z pierwszymi testami trybu ciemnego. Na razie tylko w ustawieniach
Zobacz: Najpierw Asystent Google, a teraz bot na Messengerze. Nowy kanał komunikacji z serwisem Cukrzyca.pl
Zobacz: take&drive 2.0 - komunikacja miejska, carsharing, skutery, rowery i hulajnogi w jednej aplikacji

Układ elementów w interfejsie aplikacji został tak przemyślany, by pisanie było jeszcze sprawniejsze. Ma to ułatwić komunikację ludziom borykającym się ze spastycznością, przykurczami, drżeniem rąk oraz wadami wzroku. Użytkownicy ParrotOne otrzymują do dyspozycji słowniki w trzech językach (polskim, angielskim i hiszpańskim) oraz funkcję tłumacza. Kolejne języki będą pojawiać się w aktualizacjach aplikacji.

Więcej niż komunikator

W ParrotOne znajdziemy także funkcje społecznościowe, takie jak publikowanie postów na tablicy publicznej lub prywatnej, przeznaczonej dla wybranej grupy osób. Dzięki temu aplikacja może być dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów platformą do zawierania nowych znajomości lub poszukiwania pracy. Specjalne profile mogą zakładać także firmy.

- Nazwa ParrotOne ma swoją historię. Mój znajomy ma papugę, która swoją młodość spędziła w klatce i nawet nie wie, że mogłaby latać. Zainspirowało mnie to. Pomyślałem, że osoby z niepełnosprawnościami również często nie zdają sobie sprawy ze swoich możliwości i zamykają się z powodu swoich ograniczeń. Stąd idea narzędzia pomagającego w otwarciu się na kontakty z ludźmi i zawieranie nowych relacji, które mogą wnieść do życia nową jakość. Nikt nie powinien być wykluczony z możliwości komunikacji, jakie daje nam współczesna technologia.

- dodał Piotr Lewandowski

Twórcy ParrotOne podają, że przyłożyli szczególną uwagę do prywatności użytkowników. Całość komunikacji w ramach aplikacji jest szyfrowana. Oprócz tego ParrotOne nie zbiera danych pod kątem profilowania użytkowników do celów reklamowych.

Dostępność

Aplikacja w polskiej i angielskiej wersji językowej ze wszystkimi opisanymi wyżej funkcjami jest już dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play.

Zobacz: Telegram 5.8 z ważnymi nowościami. Szybkie dodawanie kontaktów bazujące na lokalizacji
Zobacz: Aplikacja Nickelodeon Play dostępna dla klientów fioletowej sieci
Zobacz: 100% refundacji, jeśli na telefonie Huawei przestanie działać Facebook lub aplikacje Google'a

Użytkownicy chcący wesprzeć rozwój aplikacji mogą zakupić subskrypcję premium. W jej ramach otrzymają alternatywne motywy graficzne zmieniające wygląd ParrotOne, możliwość wstawiania większej liczby zdjęć profilowych, a także sprawdzana, kto odwiedził ich profil. Firmy z kolei otrzymają w płatnej wersji między innymi wgląd w statystyki i możliwość promocji postów.

Źródło tekstu: ParrotOne

Komentarze
Zaloguj się