DAJ CYNK

Nintendo Switch Lite, nowa konsolka dla mobilnych graczy

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5408

Nintendo ujawniło dziś nowy, chociaż oczekiwany już od jakiegoś czasu, model przenośnej konsoli  Switch Lite. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w ostatnich dniach lata, a jego dużym atutem ma być atrakcyjna cena.

Nintendo Switch Lite trafi do sklepów 20 września w trzech kolorach - żółtym, szarym i turkusowym - i na amerykańskim rynku będzie kosztować 199 USD (ok. 755 zł). To o 100 USD taniej niż kosztował Switch w dniu premiery, ale jest też „coś za coś”.

Zobacz: Nintendo pracuje nad etui, który zmieni telefon w Game Boya
Zobacz: 20 mln sprzedanych konsol Nintendo Switch

Konsola powstała z myślą o rozgrywce tylko w trybie handheld, więc została okrojona funkcjonalnie. Ma mniejszy ekran 5,5 cala 720p (vs. 6,2 cala w dużym Switchu), jest lżejsza (276 g) i mniejsza (9,1 x 20 x 1,39 cm). Nie będzie jej można podłączyć do telewizora, nie ma też odłączanych kontrolerów Joy-Con oraz wibracji HD rumble. Sterowanie w Nintendo Switch Lite zapewnia oldskulowy, krzyżakowy d-pad na obudowie. Zabrakło kamery IR.

Nintendo Switch Lite na plus wyróżnia za to nieco lepszy czas pracy, który ma wynieść od 3 do 7 godzin, czyli o godzinę więcej niż oferuje duży Switch.

Zobacz: Nintendo Switch w ofercie Play
Zobacz: Nintendo wchodzi na rynek gier mobilnych

A co z grami? Na Nintendo Switch Lite będzie można bez dodatkowego trudu odpalić wszystkie tytuły ze Switcha, dostępne w trybie przenośnym (handheld mode). Inne gry wymagać będą podłączenia bezprzewodowych kontrolerów.  

Nintendo szukuje na listopad jeszcze jedną odmianę tej konsoli - będzie to limitowana wersja Nintendo Switch Lite - Zacian & Zamazenta Edition, skierowana do fanów Pokémon Sword and Shield. W tej wersji elementy sterujące będą miały kolor cyjanowy i madżentowy. Cena pozostanie na tym samym poziomie co wersja podstawowa Lite’a.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Nintendo

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu