DAJ CYNK

Urządzenia Fibaro stały się kompatybilne z platformą Samsung SmartThings

Marian Szutiak

Sprzęt

Fibaro rozpoczął współpracę z Samsungiem, dzięki czemu urządzenia polskiego przedsiębiorstwa zintegrowane z platformą SmartThings, rozwijaną przez koreańskiego giganta. Takie połączenie umożliwia skojarzenie urządzeń Fibaro ze sprzętem innych producentów korzystających z platformy Samsunga.

Samsung SmartThings to platforma internetu rzeczy (IoT), która cieszy się sporą popularnością w branży. Producenci mają coraz częściej możliwość zaoferowania swoim klientom sprzętu współpracującego nie z jedną, a wieloma markami, co pozwala jeszcze lepiej wykorzystać potencjał smart home w codziennym użytkowaniu.

- Współpraca z Samsungiem i obecność produktów Fibaro na platformie SmartThings daje praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy systemu o funkcjonalności, które dostarczane są przez urządzenia Fibaro. Integracja ta jest świetnym przedsięwzięciem przynoszącym korzyść zarówno producentom, jak i samym użytkownikom. Platforma SmartThings obecna jest na ponad 200 rynkach na świecie. Daje to możliwość ekspansji i oferowania produktów Fibaro nowym klientom. Nie możemy zapominać także o stale rosnącym rynku, wzroście wymagań użytkowników oraz o projektach realizowanych przez telecomy, dlatego też wejście we współpracę z Samsungiem jest dla nas tak ważne.

- powiedział Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu Fibaro

Zobacz: Poznańskie FIBARO edukuje Singapurczyków o Internecie Rzeczy. Docelowo zajęcia w 11 szkołach średnich
Zobacz: MWC 2019: Fibaro zawiezie do Barcelony między innymi pakiety dla operatorów telekomunikacyjnych
Zobacz: Fibaro uhonorowany przez Dziennik Gazetę Prawną w kategorii

Platformy Fibaro oraz SmartThings pozwalają sprawować kontrolę nad domem za pośrednictwem między innymi aplikacji mobilnej. Rozwiązanie to jest rozbudowaną infrastrukturą zdolną do integracji urządzeń IoT. Od teraz użytkownicy platformy Samsunga mają okazję skorzystać także z urządzeń Fibaro, które współpracować mogą z inteligentnymi zamkami, termostatami czy klimatyzacją i są obecne na platformie koreańskiego producenta pod adresem www.smartthings.com/products.

- Możliwości systemu są tak duże, że będzie ograniczać nas tylko wyobraźnia. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy będą mogli za pośrednictwem aplikacji włączyć ogrzewanie w samochodzie, sprawdzić poziom paliwa czy oleju albo ciśnienie w oponach. Już dziś wśród zintegrowanych ze SmartThings marek znaleźć można Teslę czy SubaruWierzymy w dalszy rozwój tej platformy oraz kolejnych projektów realizowanych z Samsungiem. SmartThings bardzo dynamicznie idzie na przód. Cieszę się, że Fibaro jest integralną częścią tych zmian.

- dodał Krzysztof Banasiak

Na początek Fibaro zintegrowało ze SmartThings następujące urządzenia: Motion Sensor, Door/Window Sensor, Dimmer 2, Single Switch, Double Switch, Wall Plug, Flood Sensor i CO Sensor. Lista będzie się powiększać o kolejne produkty.

Zobacz: Mi Smart Sensor Set trafił do sprzedaży w Polsce. To inteligentny zestaw Xiaomi do naszych domów
Zobacz: Test stacji pogodowej Netatmo - urządzenie mierzące temperaturę nie musi wyglądać banalnie
Zobacz: Wrocław będzie inteligentniejszy dzięki wdrożeniu rozwiązań Internetu Rzeczy przez firmy Tauron i Ericsson

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu