DAJ CYNK

Poznańskie FIBARO edukuje Singapurczyków o Internecie Rzeczy. Docelowo zajęcia w 11 szkołach średnich

Sebastian Górski

Wydarzenia

Systemu edukacji w Singapurze można pozazdrościć. Do końca tego roku w 11 szkołach średnich uczniowie będą przyswajać pojęcia związane z Internetem Rzeczy, a pomoże im w tym poznańskie FIBARO.

Prowadzony od 2014 roku w Singapurze program Smart Nation ma za zadanie edukować społeczeństwo w temacie nowoczesnych technologii i przygotować do sprostania dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku pracy. Jedna z inicjatyw zakłada zajęcia dla uczniów szkół średnich poświęconych tematyce (IoT - Internetu Rzeczy). W projekcie uczestniczy poznańskie FIBARO, specjalizujące się w automatyce budynkowej oraz domowej.

Zobacz: MWC 2019: Fibaro zawiezie do Barcelony między innymi pakiety dla operatorów telekomunikacyjnych

Każda ze szkół (obecnie jest ich 5, ale do końca roku będzie już 11 placówek) otrzymała po 13 walizkowych zestawów smart oraz profesjonalne laboratorium. Walizki zawierają między innymi centralę Home Center 2, czujnik ruchu FIBARO Motion Sensor, a także urządzenia do zarządzania oświetleniem i jego intensywnością, (Dimmer 2, Double Switch).

Zobacz: Fibaro na CES 2019: poznańska firma zaprezentuje w Las Vegas polską myśl technologiczną w zakresie Smart Home

FIBARO ma już pewne doświadczenie we współpracy z Singapurem. Do tej pory z doświadczeń Poznaniaków korzysta kilka tamtejszych uczelni wyższych (Politechnika Nanyang, Politechnika Republiki, Singapurski Uniwersytet Technologii i Designu). W ostatnim z miejsc prowadzone są badania w zakresie automatyki budynkowej i powierzchni biurowych.

Jak tłumaczy Krzysztof Banasiak, członek zarządu FIBARO:

Wykorzystanie polskiej myśli technologicznej do kształcenia młodzieży przez oficjalne organy państwowe w Singapurze, ale także międzynarodowy sukces FIBARO, dowodzą, że polscy inżynierowie mają naprawdę wiele do zaoferowania światu. Tak jak w Singapurze, tak i w Polsce angażujemy się w działania edukacyjne na poziomie szkół zawodowych, techników i uczelni wyższych. Marzy nam się oczywiście ogólnokrajowa skala, tak by każdy młody Polak mógł pozyskać umiejętności, które pomogą mu odnaleźć się w życiu wypełnionym technologiami i wykorzystać w życiu zawodowym wiedzę zdobytą w szkole.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu