DAJ CYNK

Fibaro na CES 2019: poznańska firma zaprezentuje w Las Vegas polską myśl technologiczną w zakresie Smart Home

Marian Szutiak

Sprzęt

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Las Vegas targi Consumer Electronics Show. Fibaro, polski producent sprzętu dla inteligentnych domów, zaprezentuje tam kilka swoich produktów, w tym nową linię gniazd i przełączników, łączącą urządzenia inteligentne i klasyczne.

Dwa z produktów Fibaro, Smart Implant oraz nowa aplikacja Fibaro Home Center, zostały nagrodzone tytułem CES Innovation Awards Honorees. Przyznawany jest on najbardziej innowacyjnym produktom, przywożonym na targi przez uczestniczące w nich firmy.

- Smart Implant i aplikacja Home Center to kolejne stworzone w Polsce produkty, które zdobywają uznanie na świecie. Jesteśmy szczególnie dumni, że wyznaczamy trendy, a więc realizujemy cel, który nieustannie nam przyświeca. Nagroda CES Innovation Awards Honorees kolejny raz przyznana produktom z portfolio FIBARO jest tego najlepszym dowodem - powiedział Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu Fibaro.

Na stoisku firmy Fibaro, o powierzchni ponad 70 m2, będzie się można zapoznać z rozwiązaniami przeznaczonymi dla inteligentnych domów. Wśród prezentowanych produktów zobaczymy między innymi:

  • Fibaro Smart Implant - urządzenie, które umożliwia zmianę niemal każdego urządzenia w elementem systemu inteligentnego domu. Dzięki temu gramofon, piec, zestaw Hi-Fi, klasyczny ekspres do kawy oraz inne sprzęty retro mogą być sterowane za pośrednictwem smartfonu. Produkt będzie nowością na rynku amerykańskim. Europejczycy mieli już okazję poznać go podczas targów IFA 2018 w Berlinie.
  • Fibaro Home Center - nowa aplikacja do obsługi systemu smart home, charakteryzująca się przejrzystością i łatwym użytkowaniem. Aplikacja została wyposażona w uczenie maszynowe, które otwiera przed posiadaczami urządzeń smart home nowe możliwości. Użytkownicy otrzymają inteligentnego asystenta, który nauczy się ich zachowań i przyzwyczajeń, a następnie będzie sugerował konkretne czynności angażujące inteligentne urządzenia, przewidując potrzeby domowników.
  • Fibaro Wallito - nowa, kompletna linia gniazd i przełączników, łącząca urządzenia inteligentne i klasyczne, której celem jest zmiana domu na w pełni inteligentny. Walli potrafi wygenerować oszczędności, ze względu na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej poprzez automatyczne wyłączanie świateł lub odcinanie zasilania od urządzeń w trybie czuwania.
  • Fibaro Rainbow Controller - urządzenie dostępne w zestawie (dwumetrowa taśma LED, kontroler i zasilacz) lub sam kontroler w wersji HomeKit. Kontroler umożliwia sterowanie intensywnością, temperaturą i kolorystyką oświetlenia. Dodatkowo umożliwia także stworzenie animacji świetlnych. Produkt skierowany jest do użytkowników korzystających z urządzeń Apple'a z systemami iOS oraz MacOS.

Zobacz: Sony na CES 2019: 7 stycznia powinniśmy zobaczyć trzy nowe smartfony Japończyków
Zobacz: LG pokaże na CES 2019... inteligentną maszynę do warzenia piwa
Zobacz: IFA2018: nowości Fibaro dla inteligentnego domu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu