DAJ CYNK

IFA2018: nowości Fibaro dla inteligentnego domu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4637

Na berlińskich targach IFA2018 nie zabrakło polskiego Fibaro. Producent rozwiązań Smart Home zaprezentował Smart Implant, a także kilka innych nowości.Na berlińskich targach IFA2018 nie zabrakło polskiego Fibaro. Producent rozwiązań Smart Home zaprezentował Smart Implant, a także kilka innych nowości.

Smart Implant

Jedną z ciekawszych nowości zaprezentowanych przez Fibaro był Smart Implant - niewielki moduł, który odpowiednio podłączony do przycisków dowolnego urządzenia, jest w stanie zamienić go w sprzęt inteligentny. Co więcej z montażem modułu powinien sobie poradzić nie tylko profesjonalny instalator, ale także majsterkowicz-amator. Więcej na temat rozwiązania Smart Implant pisaliśmy w podlinkowanej poniżej wiadomości:

Zobacz: Fibaro: Smart Implant sprawi, że stary sprzęt stanie się inteligentny


The Heat Controller HomeKit

Tutaj mamy do czynienia nie tyle z zupełnie nowym produktem, co z nową wersją znanego rozwiązania, jaką jest głowica termostatyczna The Heat Controller. Urządzeniem cechującym się niewielkimi rozmiarami oraz gustownym designem, można było do tej pory sterować za pośrednictwem Home Center poprzez urządzenia z systemem Android i iOS. Po bardzo dobrym przyjęciu przez użytkowników głowicy w wersji Z-Wave (debiut w listopadzie 2017 roku), firma Fibaro postanowiła przygotować wersję kompatybilną z protokołem Apple HomeKit.
Termostat Fibaro jest przeznaczony do uzyskania komfortu termicznego, a także oszczędnego gospodarowania energią cieplną. Dzięki zastosowaniu kliku głowic The Heat Controller, w połączeniu z systemem HomeKit, za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na urządzeniu z iOS, użytkownik może ustawić różną temperaturę w każdym z pomieszczeń. Dodatkowym atutem głowicy jest możliwość zaplanowania harmonogramów ogrzewania, włączając na przykład tryb wakacyjny, który obniży temperaturę, gdy domowników nie będzie dłuższy czas w mieszkaniu. Inną ciekawą funkcją jest tryb automatyczny, który dzięki geolokalizacji, może zwiększyć temperaturę, gdy system zorientuje się, że ruszyliśmy właśnie w drogę powrotną z pracy do domu. The Heat Controller współpracuje także z czujnikami temperatury Fibaro, dzięki czemu pomiar temperatury nie odbywa się przy samym źródle ciepła, ale w miejscu, gdzie faktycznie przebywamy. Dodatkowo, przy zastosowaniu specjalnych czujników door/window, system natychmiast zareaguje zmianą nastawy temperatury, gdy włączone zostanie urządzenie emitujące energię cieplną lub gdy otworzymy okno.

Głowicę termostatyczną The Heat Controller można samodzielnie zainstalować, co jest możliwe między innymi dzięki bezprzewodowej komunikacji. Dzięki dołączonym do zestawu specjalnym adapterom, urządzenie pasuje do 98% grzejników dostępnych na rynku. The Heat Controller jest wyposażony w system auto-odkamieniania oraz ładowalną baterię z możliwością monitorowania poziomu energii. Jedno ładowanie wystarczy na cały sezon grzewczy (dane producenta).

Syrena

Nowym urządzeniem zaprezentowanym przez Fibaro był także optyczno-akustyczny sygnalizator alarmowy, czyli Syrena. Urządzenie wyposażone jest w szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają neutralizację sygnalizatora. Użytkownik otrzyma informację, jeśli urządzenie zostanie zerwane ze ściany, jego obudowa otwarta i gdy wtłoczona zostanie do niego pianka montażowa, w celu wyciszenia dźwięku syreny. Dodatkowym atutem jest też to, że Syrena posiada dwa niezależne systemy zasilania (zasilacz zewnętrzny i baterie). Domownicy zostaną poinformowani o niechcianym gościu poprzez dźwięk i/lub poprzez sekwencję świetlną dzięki wbudowanym diodom RGB.

Syrena może się dodatkowo sprawdzić jako domowy dzwonek do drzwi. W połączeniu z aplikacją Fibaro będzie stanowić dopełnienie systemu bezpieczeństwa i, jak twierdzi producent, przyczyni się do poprawy komfortu użytkowników. Syrenę można połączyć ze sprzętem innych producentów przewodowych systemów alarmowych, rozbudowując w ten sposób już istniejący w domu system zabezpieczający przed włamaniem.

Roller Shutter 3

Roller Shutter przeznaczony jest do automatyzacji drzwi, bram garażowych, zasłon lub rolet. Zastosowanie trzeciej odsłony urządzenia, w połączeniu z centralą, pozwala nie tylko na zdalne sterowanie różnego typami rolet, ale także na używanie specjalnych programów (poranek, dzień, noc, wieczór filmowy itp.), które automatycznie dostosują poziom nasłonecznienia pomieszczeń. Dzięki połączeniu z aplikacją Fibaro, użytkownik Roller Shutter 3 może z każdego miejsca na świecie sprawdzić, czy przypadkiem nie zapomniał zamknąć rolet lub drzwi od garażu i naprawić swoje przeoczenie jednym kliknięciem. Jeśli czujnik ruchu odnotuje obecność niepożądanej osoby, system może na przykład zamknąć drzwi od poszczególnych pomieszczeń i aktywować alarm, informując jednocześnie właściciela domu. Roller Shutter 3 w połączeniu z czujnikami CO może automatycznie zareagować na wzrost stężenia tego gazu i podnosząc rolety lub otwierając okno przewietrzyć pomieszczenie.

RGBW Set

RGBW Set stworzyć w domu nastrój pasujący do różnych sytuacji. Jedno klikniecie w aplikacji albo wydanie polecenia za pośrednictwem asystenta głosowego pozwala na zastosowanie odpowiedniego natężenia i barwy światła. W zestawie znajdują się taśmy RGBW i zasilacz. Użytkownika ogranicza jedynie wyobraźnia - dzięki aplikacji może dowolnie zmieniać barwy i natężenie światła. Łącząc kontroler RGBW z innymi urządzeniami Fibaro można też zadbać o bezpieczeństwo. Funkcja "alarmowa" to możliwość przypisania kolorów do zdarzeń. System automatycznie może poinformować użytkownika, na przykład światłem w kolorze czerwonym, o tym, że zapomniał wyłączyć żelazko lub zamknąć drzwi w momencie, gdy będzie wychodził do samochodu zostawionego w garażu.Fibaro Installer App

Ostatnia nowość przeznaczona jest dla instalatorów i serwisantów. Fibaro Installer App umożliwia zdalne konfigurowanie systemu, bez konieczności odwiedzania domu użytkownika systemu Smart Home firmy. W przypadku awarii z poziomu aplikacji serwisant będzie mógł zadecydować, czy potrzebna jest wizja lokalna, oszczędzając w ten sposób czas zarówno swój, jak i klienta. System może także poinformować instalatora o nieprawidłowościach jeszcze zanim sam użytkownik spostrzeże awarię swojego urządzenia.


Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu