DAJ CYNK

Sony na CES 2019: 7 stycznia powinniśmy zobaczyć trzy nowe smartfony Japończyków

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4441

Japońska firma Sony rozesłała zaproszenia na konferencję prasową, która 7 stycznia odbędzie się w Las Vegas - w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia targów CES 2019.

Podczas konferencji w Las Vegas Sony zamierza omówić niektóre z nowych technologii, które zostaną wdrożone w 2019 i 2020 roku, w tym plany dotyczące sieci 5G. Oczekiwana jest także prezentacja trzech nowych smartfonów, modeli Xperia XA3, Xperia XA3 Ultra oraz Xperia L3. Każde urządzenie zajmie nieco inną półkę cenową, a łączyć je będą wyświetlacze o proporcjach 9:18, podwójne aparaty fotograficzne z tyłu oraz konstrukcje ze szkła i aluminium. Można też oczekiwać, że wszystkie nowe Xperie będą pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Smartfony mają obsługiwać łączność 4G LTE, a w sprzedaży powinny się pojawić najpóźniej w połowie lutego. Pod koniec przyszłego miesiąca, podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, zadebiutują nowe flagowce japońskiego koncernu - Xperia XZ4 oraz Xperia XZ4 Compact.

Zobacz: Xperia XA3 Ultra: trzy kolory i wyższa cena
Zobacz: Sony Xperia XA3, czyli powrót jacka 3,5 mm oraz czytnika na bok obudowy
Zobacz: Sony Xperia XA3 pojawia się w Geekbench
Zobacz: Sony Xperia XZ4 bije rekordy w benchmarkach
Zobacz: Wiemy jak będzie wyglądała Sony Xperia XZ4 Compact, wraca jack 3,5 mm

Laserowe rozpoznawanie twarzy w smartfonach z 2019 roku

Pod koniec 2019 roku na pokłady smartfonów ma trafić nowa technologia rozpoznawania twarzy, a jedną z firm ją napędzających ma być Sony. Japoński koncern poinformował w ubiegłym tygodniu, że zamierza przyspieszyć produkcję nowych czujników 3D dla przednich i tylnych aparatów fotograficznych, które mają być wykorzystywane między innymi do identyfikacji użytkownika smartfonu na podstawie pomiarów dokonanych za pomocą laserów. Czujniki laserowe Sony wysyłają krótkie sygnały laserowe i mierzą, jak długo trwa ich powrót po odbiciu - w podobny sposób działa echolokacja, którą posługują się nietoperze. Dzięki temu rozpoznawanie twarzy powinno być dokładniejsze, niż w przypadku technologii Face ID Apple'a. Sony twierdzi, że nowa metoda tworzy bardziej szczegółowy obraz twarzy i może pracować z odległości do 16 stóp (prawie 5 m).

Zobacz: Sony zwiększa produkcję sensorów 3D, chce je kupić Apple i Huawei

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu