DAJ CYNK

MWC 2019: Fibaro zawiezie do Barcelony między innymi pakiety dla operatorów telekomunikacyjnych

Marian Szutiak

Sprzęt

Podczas targów MWC 2019, które już w przysżłym tygodniu odbędą się w Barcelonie, Fibaro pokaże kilka nowości, w tym laureata CES Innovation Honoree 2019 - aplikację do zarządzania inteligentnym domem Fibaro Home Center, która wykorzystuje uczenie maszynowe oraz laureata Złotego Medalu MTP 2019 Fibaro Walli - linię inteligentnych i klasycznych gniazd oraz włączników. Na stoisku pojawią się również pakiety dla operatorów telekomunikacyjnych, które stanowią propozycję wzbogacenia oferty konsumenckiej.

Fibaro Walli – inteligentne gniazda i włączniki inspirowane perłą

Walli to, jak podaje producent, pierwsza kompletna linia inteligentnych i klasycznych gniazd oraz włączników. Jej design inspirowany jest perłą otoczoną pierścieniem LED, którego kolory można dostosować do upodobań mieszkańców, a także przypisać do konkretnych funkcji. Mogą na przykład informować o zmienionym poborze mocy, podjeżdżającym "uberze" lub być nocnym podświetleniem drogi do toalety. Urządzenia mogą być zamontowana w instalacji już istniejącej, a także na etapie projektowania wnętrz. Takie rozwiązanie pozwala zyskać wiele możliwości inteligentnego domu, a jednocześnie zaoszczędzić fundusze tam, gdzie wystarczą gniazdka i włączniki bez funkcji zdalnego sterowania.

Fibaro Home Center – nowa aplikacja mobilna wykorzystująca uczenie maszynowe

Fibaro Home Center to nowa aplikacja mobilna firmy do zarządzania inteligentnym domem, nagrodzona tytułem CES Innovation Award Honoree 2019 w kategorii Software. Aplikacja jest wyposażona w przejrzysty i intuicyjny interfejs, co powinno ułatwić obsługę wszelkich urządzeń Fibaro oraz innych kompatybilnych produktów. Narzędzie wykorzystuje uczenie maszynowe do zapamiętywania preferencji użytkowników i odpowiadania na ich potrzeby. Aplikacja pozwala także na realne oszczędności w domowym budżecie, na przykład samodzielnie wykrywając, kiedy obniżyć lub podnieść temperaturę, w zależności od naszej obecności w domu. Z najnowszą aktualizacją aplikacja otrzymała między innymi widżety iOS i skróty Siri dla urządzeń Apple'a, konfigurację wibracji, wsparcie kamer oraz obsługę dodatkowych urządzeń firm trzecich. Aplikację można pobrać na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

Pakiety dla telekomów – smart home w wersji na start

Podczas MWC 2019 Fibaro pokaże również pakiety stworzone z myślą o wzbogaceniu ofert operatorów telekomunikacyjnych. Powinna to być dobra opcja na przykład dla tych, którzy chcą sprawdzić, czym jest inteligentny dom i jak rozwiązania Fibaro można zastosować w praktyce. Dzięki zestawom użytkownicy zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami mogą uzyskać pożądane funkcjonalności bez konieczności inwestowania w pełny zakres inteligentnego domu. Dostępne będą 3 zestawy:

  • Zestaw Bezpieczeństwo – zawiera zestaw czujników, takich m.in. jak Door/Window Sensor (monitorowanie czy okna i drzwi są zamknięte), czujniki zalania i zadymienia oraz Fibaro Motion Sensor, który wykryje ruch, a także poinformuje nas o zmianie temperatury oraz naświetlenia,
  • Zestaw Komfort – zawiera czujniki umożliwiające monitorowanie zamknięcia drzwi i okiem, zalania lub zadymienia pomieszczeń, a także Fibaro The Button i KeyFob, które dają dodatkową możliwość kontroli i sterowania systemem smart home,
  • Zestaw Innowacja – zawiera czujniki umożliwiające monitorowanie czy okna i drzwi są zamknięte, czy doszło do zalania lub zadymienia, a także Fibaro SWIPE - tablet dający dodatkowe możliwości kontroli systemu za pomocą gestów.

Zobacz: Fibaro na CES 2019: poznańska firma zaprezentuje w Las Vegas polską myśl technologiczną w zakresie Smart Home
Zobacz: Goclever Smart Plug Wi-Fi - tani sposób na smart home
Zobacz: Mi Smart Sensor Set trafił do sprzedaży w Polsce. To inteligentny zestaw Xiaomi do naszych domów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu