DAJ CYNK

Goclever Smart Plug Wi-Fi - tani sposób na smart home

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10335

Polska firma Goclever wprowadziła do swojej oferty nowy produkt, który niskim kosztem pomoże wdrożyć rozwiązania smart home do naszych domów lub mieszkań. Smart Plug Wi-Fi to niewielka wtyczka zasilająca, dzięki której możemy z poziomu smartfonu sterować i programować działanie oświetlenia, systemu audio, zraszaczy, rolet elektrycznych itp.

Budowa systemu smart home nie musi być ani droga, ani skomplikowana. Jeśli zdecydujemy się wykorzystać wtyczki Goclever Smart Plug Wi-Fi, wystarczy że zaopatrzymy się w odpowiednią ich liczbę, podłączymy je do gniazdek elektrycznych, a do nich wepniemy urządzenia, którymi chcemy sterować. Dzięki temu możemy je włączać i wyłączać zdalnie, a także w prosty sposób tworzyć najróżniejsze schematy ich pracy, bazujące nie tylko na harmonogramie czasowym, ale również na najróżniejszych wydarzeniach, na przykład warunkach pogodowych, akcjach innych urządzeń (np. dane urządzenie włącza się wtedy, gdy uruchomione zostanie inne) lub alertach z innych systemów (np. czujników ruchu).

Każda z wtyczek może być zaprogramowana indywidualnie, da się je również łączyć w grupy. Wszystkie operacje mogą być programowane jako jednorazowe lub cykliczne, co pozwala między innymi na stworzenie harmonogramu pracy oświetlenia lub podnoszenia/opuszczania rolet w domu.

Do sterowania wtyczkami służy aplikacja mobilna Smart Life, dostępna dla urządzeń z systemami Android oraz iOS. Aplikacja obsługuje wiele scenariuszy działania (można na przykład zdefiniować inne scenariusze dla różnych dni tygodnia) oraz wielu użytkowników (np. wszystkich domowników). Goclever Smart Plug Wi-Fi integruje się z systemami smart home bazującymi na rozwiązaniach Amazon Alexa, Asystent Google oraz IFTTT (if this then that).

Wtyczka obsługuje łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4GHz). Maksymalna moc urządzenia, które można do niej podłączyć, wynosi to 2000 W (10 A). Zasięg połączenia Wi-Fi wynosi maksymalnie 45 metrów. Wymiary wtyczki to 65 x 43 x 43 mm, a masa - 48 g.

Wtyczka Goclever Smart Plug Wi-Fi jest dostępna w promocyjnej cenie 69 zł na stronie www.goclever.com oraz w firmowym sklepie w serwisie Allegro.

Zobacz: Mi Smart Sensor Set trafił do sprzedaży w Polsce. To inteligentny zestaw Xiaomi do naszych domów
Zobacz: Inteligenty zegarek Lenovo Smart Clock z Asystentem Google
Zobacz: Test stacji pogodowej Netatmo - urządzenie mierzące temperaturę nie musi wyglądać banalnie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Govlever

Przewiń w dół do następnego wpisu