DAJ CYNK

Redmi Note 9S: premiera 23 marca, oficjalna zapowiedź

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14007

Redmi Note 9S: premiera 23 marca, oficjalna zapowiedź

Po premierze smartfonów Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9 Pro Max wielu fanów marki zastanawiało się, co z podstawowym modelem „nie Pro”? Chociaż istnienie takiego telefonu pozostaje w sferze przecieków i domysłów, to jest w stu procentach pewne, że 23 marca zadebiutuje Redmi Note 9S. 

Zobacz: Redmi Note 9 Pro i Note 9 Pro Max oficjalnie. Cenowej wojny ciąg dalszy...

Podstawowy model Redmi Note 9 pojawiał się w przeciekach na długo przed premierą nowej linii smartfonów marki, więc to, że ostatecznie nie został pokazany podczas internetowej konferencji 12 marca, budziło zdziwienie. Zamiast tego firma przedstawiła modele Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9 Pro Max, przy czym wyróżnik tego drugiego jest tylko zagraniem marketingowym i w niewielkim stopniu oddaje różnice między telefonami.

Zobacz: Xiaomi Mi 10 Explorer Edition z przezroczystym tyłem – tym razem to nie atrapa

Pozostało więc pytanie dotyczące trzeciego modelu – Redmi Note 9. Pewne światło rzuca na sprawę oficjalna zapowiedź malezyjskiego oddziału Xiaomi. Otóż poinformował on, że 23 marca będzie miała miejsce premiera modelu Redmi Note 9S. Specyfikacja nie jest jeszcze znana, ale z udostępnionych przez producenta grafik wynika, że smartfon wyposażony będzie w poczwórny aparat w „kuchenkowym” układzie, a przedni aparat znajdzie się w okrągłym wycięciu na górze ekranu. 

Zobacz: Xiaomi Redmi Note 9 i 9 Pro pojawiają się w Geekbench
Zobacz: Aparat z Xiaomi Mi 10 Pro poleciał w kosmos, zrobił zdjęcia, a teraz można je obejrzeć

Czy Redmi Note 9S to po prostu Redmi Note 9 w regionalnym wariancie? Sporo na to wskazuje, bo wprowadzony w zeszłym roku w Indiach Redmi Note 7S to Redmi Note 7 z nieco innymi zakresami sieciowymi. W serii Note 8 wariant z wyróżnikiem „S” nie powstał, ale za to weszła na rynek wersja Redmi Note 8T – czyli Note 8 z NFC – który sprzedawany jest także w Polsce.  Analogicznie należałoby więc się spodziewać, że producent przedstawi także chiński model Redmi Note 9 oraz wzbogacony o NFC - Redmi Note 9T.

Według wcześniejszych przecieków Redmi Note 9 ma być wyposażony w układ MediaTek Helio G70 i 6 GB pamięci RAM.

Zobacz: Redmi Note 8T – test totalnego smartfonu z NFC. Cztery aparaty dla każdego
Zobacz: Redmi Note 8 Pro - niedrogi smartfon, który rozkłada na łopatki znacznie droższą konkurencję
Zobacz: Redmi Note 7 - test dobrze wyposażonego smartfonu firmy Xiaomi, który nie zrujnuje naszych finansów

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: GizmoChina

Przewiń w dół do następnego wpisu