DAJ CYNK

Lark: Mapy z pięcioletnią aktualizacją

13.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7938

Ważne 9

0

Marka Lark do wszystkich nowych modeli nawigacji dodaje mapy Lifetime z bezpłatnym okresem aktualizacji na 5 lat. Lark jest pierwszym polskim producentem oferującym tak długi okres darmowej aktualizacji.

Marka Lark do wszystkich nowych modeli nawigacji dodaje mapy Lifetime z bezpłatnym okresem aktualizacji na 5 lat. Lark jest pierwszym polskim producentem oferującym tak długi okres darmowej aktualizacji.

Nawigacje samochodowe i tablety z aplikacją map i GPS-em przyjęły się w Polsce bardzo dobrze, a ich sprzedaż stale rośnie. Nawigacja nie jest już tylko elektroniczną mapą ale samochodowym centrum dowodzenia, na którym możemy obejrzeć film, nagrać trasę, czy używać go jako tabletu. Do tej pory największy problemem kierowców była konieczność corocznych aktualizacji map, za które trzeba było dodatkowo płacić.

Stale wychodzimy naprzeciw wysokim oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego jako pierwszy producent nawigacji w Polsce wprowadziliśmy urządzenie z mapami, których aktualizacja jest całkowicie darmowa. Klient otrzymuje nie tylko urządzenie ale zestaw nawigacji i map, czyli kompletny sprzęt, z którego może korzystać i przez okres 5 lat nie martwić się kosztami aktualizacji. W nowym roku utrzymujemy promocję i mamy nadzieję, że dzięki nam Polacy będą jeszcze więcej podróżować - mówi Mateusz Gac, Prezes Lark Europe.

MapaMap to ponad 2,7 miliona rzeczywistych punktów adresowych, 500 tysięcy kilometrów dróg i ponad 60 tysięcy miejscowości. Ciekawostką dodaną do urządzenia Lark jest blisko 1800 dźwiękowych komunikatów krajoznawczych opisujących najatrakcyjniejsze miejsca w Polsce i ponad 75 tras wycieczek samochodowych z głosowym przewodnikiem. Do nawigacji Lark głosu użycza Tomasz Knapik.

Źródło tekstu: Lark

Komentarze
Zaloguj się
10. ~osrt
0

2014-01-14 23:28:48

Lark ma swoją mape LarkMap (a nie mapęmap) która jest na bazie copernicusa o to chyba na nich jest google, są wiec zmuszeni zeby zawsze była aktualna, ja używam jej i sobie chwale...

Odpowiedz

9. ~Adam M
0

2014-01-14 13:42:28

W czasach takich bezpłatnych nawigacji jak Yanosik czy Targeo Mobi a takze Google Maps, propozycja LARKA ze słabiutką (będącą w stanie agonalnym) aplikacją MapaMap jest po prostu śmieszna. A jak ktoś chce płacić to może sobie za podobne pieniądze kupić prostszy z modeli TomToma z całkowicie bezterminowa aktualizacją map na cała Europę.

Odpowiedz

8. ~PiŁa
0

2014-01-14 00:50:27

@6: mam Garmina od ponad 2 lat. Mapy w Niemczech mają niezłe. Natomiast w Polsce w terenie, poza dużymi miastami, to istna tragedia. Nieaktualne, niedokładne, niejednokrotnie to istne bzdury. Niedawno widziałem chyba w Neonecie reklamę SmartGps, który korzysta z map MapyMap. Gdy napisałem do nich mejla zwracając uwagę na błędy w konkretnych rejonach Polski, to dostałem odpowiedź taką: "Szanowni Państwo, Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy na nią tak szybko jak będzie to możliwe. Ta informacja została wygenerowana automatycznie. Jest potwierdzeniem otrzymania korespondencji od Państwa. Prosimy o nie przesyłanie załączników większych niż 2 MB. Pomoc techniczna pomoc@imagis.pl 022-665-33-33" A potem żadnej. Tylko, że Mapę Map można chociaż obejrzeć w internecie i nie kupuje się kota w worze. A taki Garmin nie chwali się swoimi mapami. Bo wtedy wyszłoby to co teraz wiem, gdy z ich nawigacji korzystam. Nawet w tak dużej Legnicy mapa Garmina kierowała mnie samochodem na ścieżkę rowerową na wał wzdłuż Kaczawy. Albo na wał i potem wpław, też samochodem, przez Dunajec gdzieś na północ od Tarnowa. Może już to dopracowali, ale jakoś nie mam ochoty próbować.

Odpowiedz

7. ~woo
0

2014-01-13 20:47:42

hm, mam navi larka 3,5 cala ma jakies 5 lat i działa, natomiast wypasiony navroad padł po roku - *** za przeproszeniem wielkie. Obu nie używam wolę smartfona jako navi. Jeszcze chyba jest promocja Sygica w sklepie Googla - za jakies 16 euro jest mapa Polski z wieczystą aktualizacją i licencją na 2 urządzenia - można się złożyć w 2 osoby i wychodzi po ok 30 zeta za całkiem dobrą mapę offline. Howgh !

Odpowiedz

6. galtom
0

2014-01-13 18:41:35

Ja juz kupowac to Garmina, u ktorego lifetime znaczy lifetime. A to wogole jest Nokia z Here Drive + - po cholere ma ze soba targac larka I telefon?

Odpowiedz

5. ~ja
0

2014-01-13 15:05:22

TOMki widziałem już z dożywotnią aktualizacją (chyba u Idiotów). Tonący brzytwy się chwyta? Kończy się golenie owieczek ceną aktualizacji porównywalną z zakupem nowego urządzenia? Ojojoj....

Odpowiedz

4. ~m
4

2014-01-13 12:57:14

Ostatnie podrygi tego typu sprzętu.

Odpowiedz

3. ~playonline
0

2014-01-13 12:52:49

A sama oferta za takie pieniadze jest atrakcyjna. Choc nie wiem jak wyglada ich UI.

Odpowiedz

2. ~playonline
0

2014-01-13 12:51:02

Mogliby dokladniej okreslic, ktorych modeli to dotyczy. Bo /''wszystkie nowe modele/'' bez podania daty produkcji/wypuszczenia na rynek to pojecie wzgledne.

Odpowiedz