DAJ CYNK

Huawei Mate Xs trafi do sprzedaży 5 marca

Marian Szutiak

Sprzęt

Huawei Mate Xs widok ogólny

24 lutego 2020 roku w Barcelonie odbyła się oficjalna prezentacja składanego telefonu Huawei Mate Xs. Urządzenie trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu, na początek w Chinach.

Nowy składany smartfon firmy Huawei to ewolucja modelu, który został zaprezentowany w Barcelonie rok temu, podczas targów MWC 2019. W tym roku targi Mobile World Congress zostały odwołane, jednak nie przeszkodziło to chińskiemu producentowi, by to właśnie w Barcelonie odbyła się premiera nowych urządzeń. Jednym z nich był właśnie smartfon Huawei Mate Xs.

Zobacz: Huawei Mate Xs – już wiemy, jak wygląda i ile kosztuje nowy, składany smartfon 5G
Zobacz: Huawei AppGallery ma nowe logo. Zabezpieczenia to priorytet

Prezentacji nowych urządzeń dokonał w Barcelonie Richard Yu (CEO, Huawei Consumer BG), którego wystąpienie pokazano na telebimie. Zapowiedział on, że nowy smartfon znajdzie się w sprzedaży w marcu tego roku. Teraz poznaliśmy dokładną datę debiutu rynkowego nowego urządzenia w Chinach. Wydarzenie to nastąpi 5 marca 2020 roku o godzinie 10:08.

Huawei Mate Xs plakat

Zgodnie z zapowiedziami, nowy składany smartfon Huaweia trafi do sprzedaży na całym świecie. Jego cena w Europie wyniesie 2499 euro (około 10745 zł). Urządzenie ma również trafić do Polski, ale nie wiemy jeszcze kiedy oraz za ile.

Huawei Mate Xs telepolis

Huawei Mate Xs fotografowanie

Huawei Mate Xs częściowo otwarty

Huawei Mate Xs góra

Huawei Mate Xs tył

Przed nami premiera serii P40

Richard Yu pożegnał widzów oglądających premierę nowych urządzeń Huaweia słowami do zobaczenia w Paryżu. Można to potraktować jako oficjalne potwierdzenie, że to właśnie w tym mieście odbędzie się premiera smartfonów z serii P40, o której informacje już od dłuższego czasu krążą po sieci. Wydarzenie to ma się odbyć w stolicy Francji już za miesiąc.

Zobacz: Huawei MateBook X Pro – szczyt mobilności i prawie zero ramek
Zobacz: Huawei prezentuje najnowsze routery Wi-Fi 6: 5G CPE Pro 2 i WiFi AX3
Zobacz: Huawei prezentuje MatePad Pro – potężne tablety także w wersji z 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei (Weibo)