DAJ CYNK

Huawei prezentuje najnowsze routery Wi-Fi 6: 5G CPE Pro 2 i WiFi AX3

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12136

Huawei Wi-Fi AX3

Huawei zaprezentował zupełnie nowy scenariusz korzystania ze smarturządzeń. Kluczową częścią nowej strategii jest oczywiście sprzęt sieciowy. W Barcelonie mogliśmy przyjrzeć się bliżej nowym routerom z serii Huawei WiFi AX3 (na zdjęciu powyżej) oraz 5G CPE Pro 2.

Huawei WiFi AX3 z łącznością Wi-Fi 6+

Routery z serii WiFi AX3 korzystają z procesorów i czipów Wi-Fi 6 Gigahome. Jeśli w sieci będą pracowały inne urządzenia Huawei z modułami Wi-Fi 6, po połączeniu z tymi routerami zyskają dodatkową prędkość i poprawiony zasięg. Jak to możliwe? Czipy Gigahome działają w poszerzonym zakresie 160 MHz. W razie potrzeby stosują też automatyczną fragmentację pakietów w wąskim paśmie. W efekcie połączenie jest stabilniejsze. Huawei nazywa ten mechanizm Wi-Fi 6+. 

Huawei WiFi AX3 to także wysoki standard zabezpieczeń. Urządzenia działają pod kontrolą systemu Huawei Harmony z zestawem zabezpieczeń HomeSec, zapożyczonych z branży finansowej. Zabezpieczenia Harmony OS spełniają wymagania certyfikatu EAL5 (Evaluation Assurance Level-5) Common Criteria. 

Huawei WiFi AX3

Nowy, czterordzeniowy czip Gigahome został wyposażony w NFC, dzięki czemu można skorzystać z szybkiego łączenia z WiFi (wystarczy dotknąć smartfonem routera) i używać udostępniania Huawei Share. W tej wersji znajdują się też cztery wzmacniacze sygnału, a nie dwa, jak w czipie dwurdzeniowym. 

5G CPE Pro 2 z 5G Super Uplink

5G CPE Pro 2 to prawdziwy obywatel świata. Ma prawdopodobnie największy na rynku zakres obsługiwanych częstotliwości 5G: TDD n41/n77/n78/n79 i FDD n1/n3/n5/n7/n28/n38/n40. Od strony Wi-Fi zaś obsługuje standard Wi-Fi 6 z MU-MIMO i pozwala na połączenie maksymalnie 128 urządzeń.

Autorskie rozwiązanie 5G Super Uplink wykorzystuje fakt, że te pasma wysokich i niskich częstotliwości mogą się uzupełniać. Odpowiednio je łącząc, router jest w stanie uzyskać jeszcze wyższe prędkości przesyłania danych. To czyni z 5G CPE Pro 2 perfekcyjny router dla telemedycyny i transmisji na żywo. Szczytowa prędkość pobierania wyniesie nawet 3,6 Gb/s. 

Huawei 5G CPE Pro 2

To wszystko udało się zmieścić w obudowie o 30 proc. mniejszej niż w poprzedniej generacji. Ponadto router został wyposażony w dynamiczne chłodzenie z cichymi wentylatorami. Pracując, nie powinien przekraczać 30 dB i prawdopodobnie nie będziesz go słyszeć. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Huawei, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu