DAJ CYNK

Google Pixel 5 ma problem z regulacją głośności

msnet

Sprzęt

Google Pixel 5 problem regulacja-głośności

Google Pixel 5 to jeden z najnowszych smartfonów giganta z Mountain View, który - w przeciwieństwie do poprzedników - nie jest napędzany flagowym chipsetem. To jednak nie stanowi problemu dla jego nabywców. Co innego z niedziałającą prawidłowo regulacją głośności.

Niektórzy użytkownicy smartfonu Google Pixel 5 zgłaszają w różnych miejscach (forum pomocy technicznej Google Pixel czy Reddit), że mają problem w nim problem z regulacją głośności. Po lekturze tych "zgłoszeń" można dojść do wniosku, że istnieją tu dwa aspekty problemu.

Zobacz: Google Pixel 4a w końcu w innym kolorze niż czarny, ale tylko przez ograniczony czas
Zobacz: Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G zaprezentowane. Oba mają Snapdragona 765G

Po pierwsze, w losowych momentach podczas oglądania filmów spada głośność do niskiego poziomu. Druga część problemu dotyczy dźwięków systemowych, takich między innymi jak dźwięk "migawki" aparatu czy dźwięk robienia zrzutu ekranu. Dla części użytkowników Pixela 5 są one nieprzyjemnie głośne. Co więcej, ściszanie dźwięków za pomocą suwaka nie rozwiązuje problemu - dźwięki systemowe pozostają głośne. Wyjściem jest przestawienie smartfonu na wibracje lub tryb cichy.

Pierwsi użytkownicy zgłosili problem z regulacją głośności w Pixelu 5 już miesiąc temu, jednak nie otrzymali oni jeszcze rozwiązania od firmy Google. W tym tygodniu przedstawiciel giganta powiedział, że ustawienia dzwonków i powiadomień są ze sobą powiązane, a zmiana głośności na jednym z nich dotyczy również tego drugiego. Stwierdził on również, że Google będzie pracować nad poprawą ustawień, co może przyjść w przyszłej aktualizacji oprogramowania tego smartfonu. Wciąż to jednak nie wyjaśnia ściszania się dźwięku w losowych momentach podczas oglądania filmów.

Zobacz: Apple iPhone 12 mini: mały ekran, wielki problem
Zobacz: PlayStation 4 - po aktualizacji firmware użytkownicy zgłaszają mnóstwo problemów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google (forum), Reddit, Android Central

Przewiń w dół do następnego wpisu