DAJ CYNK

Broadcom i jeszcze dokładniejszy GPS

26.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 45

Ważne 4

1

Broadcom stworzył nowy chip oferujący GPS "podwójnej częstotliwości", który ponad 16-krotnie zwiększa dokładność lokalizowania.Broadcom stworzył nowy chip oferujący GPS "podwójnej częstotliwości", który ponad 16-krotnie zwiększa dokładność lokalizowania.

Chip Broadcomu o oznaczeniu BCM47755 został zaprezentowany kilka dni temu. Potrafi on odbierać z satelitów dwa sygnały (z czterech dostępnych dla "zwykłego" użytkownika), co zwiększa jego dokładność. Konkretnie chodzi o sygnały L1 oraz L5. To pierwszy dostępny komercyjnie chip, który łączy oba sygnały. Dzięki zastosowaniu go, dokładność lokalizacji poprawi się się z ok 5 metrów (co obecnie oferują współczesne urządzenia) do ok 30 centymetrów. Dokładność to nie jedyna zaleta takiego połączenia. Możliwe będzie również bezproblemowe nawigowanie w obszarach gęsto zabudowanych, bez zakłócania sygnału.

BCM47755 jest już uwzględniony w planach technicznych nadchodzących smartfonów i trafi do nich w 2018 roku. Możemy być pewni, że przyszłoroczne flagowce LG lub Samsunga zostaną w niego wyposażone.

Źródło tekstu: IEEE Spectrum; wł

Komentarze
Zaloguj się