DAJ CYNK

Zmiana kanału TV - jest powód do rozwiazania umowy

30.11.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 18486

Ważne 7

3

Z końcem 2017 roku kanał Universal Channel HD przestanie być dostępny ma terenie Polski. Operatorzy przesyłają do użytkowników pisma wraz z informacją o wpływie na umowę i możliwość jej rozwiązania.Z końcem 2017 roku kanał Universal Channel HD przestanie być dostępny ma terenie Polski. Operatorzy przesyłają do użytkowników pisma wraz z informacją o wpływie na umowę i możliwość jej rozwiązania.

O zmianach w ofercie informuje NC+, który w zamian za usuwany kanał wprowadza inną propozycję - Epic Drama. Operator zgodnie z prawem informuje także, że jeżeli klient nie wyraża zgody to może rozwiązać umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

Podobnego typu komunikat o zmianach w ofercie programowej rozsyła Cyfrowy Polsat.
Jeżeli kanały Universal Channel HD lub Moje Polskie Radio są gwarantowane w Państwa Umowie lub Aneksie lub korzystają Państwo z Pakietu Rozrywka HD, w którym dostępny jest kanał Blue Hustler i nie akceptują Państwo powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej, bez obowiązku zwrotu ulgi (kary), w przypadku, gdy była ona przyznana w umowie, a rozwiązanie nastąpi w Okresie Podstawowym.
Zwrócić tu trzeba uwagę, że umowy mogą być różne i przed podjęciem decyzji należy sprawdzić czy usuwane kanały były gwarantowane, ponieważ tylko wtedy istnieje możliwość rozwiązania umowy bez konsekwencji finansowych.

Oferta NC+ dostępna jest także w ofercie pakietowej oferowanej przez Orange. W tym wypadku należy także wczytać się w podpisaną umowę. W przykładowej umowie ze stycznia 2016 r. do której mamy dostęp, kanał Universal Channel HD oznaczony jest jako niegwarantowany (ze sporą liczbą innych kanałów), a tym samym nie ma podstaw do rozwiązania umowy, ze względu na zmiany oferty.

W ciągu roku informację o zmianach wysyłała także Netia. W jej przypadku abonenci także mieli możliwość rozwiązania umowy bez konsekwencji finansowej

Na koniec słowo komentarza. Warto zwracać dokładną uwagę na otrzymywane pisma od operatora o zmianach, ponieważ informacja o możliwości rozwiązania umowy "ukrywana" jest na końcu pisma i zapewne przez dużą większość osób jest niezauważona. Poniżej pokazujemy jak wyglądają pisma.

Zobacz: pismo NC+
Zobacz: pismo Netii
Zobacz: pismo Cyfrowego Polsatu

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu