DAJ CYNK

Wyniki HTC za kwiecień znów nie nastrajają optymizmem. Marzec uratowały zestawy VR

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4979

Wyjątkowo ciężki początek roku dla HTC wynagrodziły nieco dobre wyniki finansowe za marzec, głównie za sprawą wzrostu sprzedaży zestawów do wirtualnej rzeczywistości. Jednak wyniki za kwiecień potwierdzają, że było to tylko chwilowe wahnięcie.

Od 1 do 30 kwietnia HTC udało się wynegerować 19,7 mln dol. przychodu. Nie ujawniono jaki procent tej kwoty pochodzi ze sprzedaży zestawów VR, a jaki należy do działki smartfonów. Jedno jest pewne - w porównaniu do wyników z marca mamy do czynienia ze spadkiem o 54,85 proc. (z poziomu 42,59 mln dol.). Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w odniesieniu do kwietnia rok wcześniej. Tu spadek przychodów wynosi aż 71,77 proc.

Zobacz: HTC planuje następcę smartfonu Exodus 1. Inwestycja w Blockchain ma się opłacać. Tylko komu?

Wiemy już, że Tajwańczycy szykują na ten rok debiut smartfona przystosowanego do sieci 5G. W drodze jest również druga generacja Exodusa, telefonu bazującego na technologii Blockchain. Sygnały o nowych propozycjach HTC ze średniej półki pojawiły się niedawno w benchmarku AnTuTu, ale szczegółów na razie brak.

Zobacz: Okręt HTC płynie dalej. Po pierwszym kwartale na powierzchni utrzymuje go sprzedaż zestawów VR

Niepokojący jest również brak aktywności producenta w kanałach social media. Ostatni post na oficjalnych kontach na Twitterze i Facebooku pochodzi z 11 marca.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: HTC

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu