DAJ CYNK

UOKiK daje zielone światło uwolnieniu Orange w 76 gminach

03.09.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3571

Ważne 3

4

UKE w sposób zasadny określił pozycję i obowiązki Orange na rynku 5 (BSA) na terenie 76 obszarów gminnych - stwierdza UOKiK w swojej opinii opublikowanej na stronach urzędu. Zwraca uwagę, że w przyszłych analizach rynkowych, konkurencję na rynku xDSL i FTTx warto rozszerzyć o LTE i sieci kablowe.

UKE w sposób zasadny określił pozycję i obowiązki Orange na rynku 5 (BSA) na terenie 76 obszarów gminnych - stwierdza UOKiK w swojej opinii opublikowanej na stronach urzędu. Zwraca uwagę, że w przyszłych analizach rynkowych, konkurencję na rynku xDSL i FTTx warto rozszerzyć o LTE i sieci kablowe.

Przypomnijmy, że decyzja UKE umożliwia Orange zaprzestanie świadczenia usługi BSA w tych obszarach, ale nie LLU. Z wypowiedzi prezesa Orange Bruno Duthoit w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL wynika, że operator tę decyzję traktuje nie jako możliwość "wyłączenia" hurtu, ale okazję do powalczenia o klienta na poziomie detalicznym.

Zobacz: Duthoit: chcemy walczyć ofertą detaliczną, a hurt zostawić.

Decyzja została już notyfikowana przez Komisję Europejską, choć z pewnymi uwagami.

Zobacz: Malowanie trawy.

Źródło tekstu: wł

Tagi: orange uke uokik
Komentarze
Zaloguj się
17. ~marion
0

2014-10-20 17:13:07

Orange uwolniło tanszy internet, szkoda ze nie uwolniło klientów z opłaty za utrzymanie łącza, w dropsie juz dawno nie ma takiego problemu....

Odpowiedz

16. ~konio
0

2014-09-05 17:23:19

@~xxxW małych miejscowościach jest nie jednokrotnie lepiej niż w dużych aglomeracjach np. ja płacę za 100Mb/s 50zł a miejscowość nie przekracza 10tyś ludzi! Jak się chcę to się da! I niech ci z Orangutana mi nie ściemniają, że światłowody w mniejszych miejscowościach się nie kalkulują! Dawna TP nie miała sobie równych w tej miejscowości wszyscy byli przymuszani nie jako do posiadania telefony stacjonarnego jeśli chcieli mieć internet. Weszli lokalni ISP zaczynali od radiówek a teraz proszę GPON wprowadzają! I po dawnej TP zostały tylko kable miedziane, które pasuje zerwać i sprzedać na złom bo szpecą.

Odpowiedz

15. ~xxx
0

2014-09-05 01:40:12

tak a polacy by nie brali kasy za swiadczenie uslug i by swiadczyli super mega hiper jakosc. ;)

Odpowiedz

14. ~
0

2014-09-04 17:24:02

Nie potrafię zrozumieć, jak nasze państwo mogło sprzedać infrastrukturę Francuzom, którym zależy tylko, żeby brać kasę za świadczenie byle jakiej usługi, a nie na jakości. Hurt powinien zostać w rękach spółki budżetowej, a Orange mogłoby być tylko jednym z dzierżawców łącza w ramach BSA/WLR.

Odpowiedz

13. ~xxx
0

2014-09-04 13:54:30

@ORAxxxna tych terenach orange nie bedzie bedzie podlegac regulacjom wiec cenowo bedzie w stanie konkurowac. smiesza mnie takie teksty ze konkurencja daje taniej i lepiej. moge Ci sypac jak z rekawa przykladami gdzie konkurencja daje takie ceny i taka mozliwosc ze rece opadaja. przejedz sie do malych miejscowosci. zobaczyc co proponuje konkurencja.

Odpowiedz

12. ~ORAxxx
1

2014-09-04 12:31:13

Totalna ściema, ORANGE nic tam nie wybuduje a jak już, to będzie jeden wielki pic na wodę, fotomontaż. ORANGE ma za drogie usługi lokalna konkurencja świadczy usługi szybciej, lepiej i taniej. A jak już wybuduje to jelenie będą płacić podwójnie za usługi ORANGE.Ta firma już nie myśli jak budować sieci IT, tylko jak wyciągać miedź z kanalizacji i ją sprzedawać a ich kierunek to usługi przez komórki.

Odpowiedz

11. ~xxx
1

2014-09-04 02:33:52

sa juz pierwsze przecieki dotyczace oferty :)) maja byc niby dwie oferty (nie liczac standardowej). zastanawia mnie jedno. czy te oferty beda dotyczyly calych gmin czy jedynie tych miast gdzie sa kablowki

Odpowiedz

10. ~mkkot
1

2014-09-03 21:54:25

Lista jest na stronach UKE:

Odpowiedz

8. ~
1

2014-09-03 19:57:25

Ok, ale jakie to gminy?

Odpowiedz

7. ~konio
0

2014-09-03 19:25:35

do 6. Też uważam, że tak powinno być! Nie zwalniać Orange z BSA od razu bez inwestycji! Powinno być tak wtedy kiedy wprowadzano BSA trzeba było zrobić inwentaryzację sieci, a następnie postanowić, że na tej sieci BSA będzie obowiązywać zawsze, ale jeśli Orange skróci pętle to ten odcinek jest wyłączony z BSA i tylko Orange może na nim świadczyć usługę! I to by zmusiło wszystkich do inwestycji i wszystkim by się to opłacało! Dla czego w tym kraju tak nie jest nie wiem

Odpowiedz

6. ~
0

2014-09-03 19:08:43

i tak powinno byc niech przejdzie do orange a jak chce byc w netii to niech zainwestują i zwiększą mu prędkość a nie na będą swirowac na czyichś łączach i schodzić z cenya inwestycji praktycznie zero

Odpowiedz

5. ~konio
1

2014-09-03 19:02:48

Czy to w czymś pomorze? Wątpie. Przecież Orange już omija BSA w prosty sposób skracając pętle i budując ONU w tych miejscowościach! Klienci Netii byli dalej podpięci do dslam a Orange swoich klientów przepinała do ONU! Mój kuzyn w Krakowie tak ma. Jego sąsiad w Orange może wziąć do 80Mb/s a on po BSA ma max 6-8Mb/s.

Odpowiedz

4. ~Janek
1

2014-09-03 18:34:50

Tzn, że odłączą mi internet z Netii na BSA?

Odpowiedz

3. ~peyo
1

2014-09-03 17:53:58

Mogę prosić o link do listy gmin

Odpowiedz

2. ~Józek
-1

2014-09-03 17:46:57

U mnie w Piasku Wielkim nic nie ma i nic nie będzie bo minister z MACu się małymi miejscowościami w Polsce w ogóle nie interesuje. A tym bardziej wschodnią ścianą i białymi plamami w internecie.

Odpowiedz