DAJ CYNK

Twitter podsumowuje 1Q2019: przychód wzrósł, ale miesięczna liczba użytkowników przez rok spadła

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Twitter ogłosił kwartalne wyniki za pierwsze miesiące 2019 roku. W tym okresie serwis miał 330 mln użytkowników miesięcznie - o 6 milionów mniej niż rok wcześniej. Wzrósł za to przychód firmy.

Przychód Twittera w I kwartale 2019 roku wyniósł 787 mln dolarów, o 18% więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Zysk netto firmy wzrósł w ciągu roku ponad 3-krotnie, z 61 mln dolarów do 191 mln dolarów. W porównaniu ostatnim kwartałem 2018 roku wzrosła także miesięczna liczba użytkowników, o 9 mln, osiągając 330 mln. Liczba ta jest jednak o 6 mln niższa niż w I kwartale 2018 roku (spadek o 1,8% rok do roku).

Zobacz: Znajdź TELEPOLIS na Feedly, Facebooku, Twitterze... Podpowiadamy jak nie przegapić żadnej wiadomości
Zobacz: Facebook zniszczy zasięgi grup z fałszywymi informacjami. Szykuje się pogrom serwisów paranaukowych

W miesiącach styczeń-marzec 2019 roku każdego dnia Twitter miał średnio 134 mln użytkowników. To o 11% więcej niż rok wcześniej. Serwis postanowił, że w kolejnych raportach z wynikami będzie publikował właśnie ten wskaźnik uznając, ze jest bardziej miarodajny.

Twitter podzielił się kilkoma informacjami, które tłumaczą spadek miesięcznej liczby użytkowników w ciągu roku. W 2018 roku serwis poświęcił wiele czasu na usuwanie kont łamiących regulamin, w tym odpowiedzialnych za spam i fałszywe wiadomości. Obniżyło to liczbę użytkowników o kilka milionów. Proces ten jednak się zakończył, a miesięczna liczba użytkowników w ujęciu kwartalnym wzrosła. Za 3 miesiące nie dowiemy się jednak, czy trend ten się utrzyma.

W swoim dzisiejszym raporcie Twitter podkreślił również, że podejmuje czynności (nie jest jasne jakie), których celem jest zwalczanie nadużyć na platformie. Firma twierdzi, że obecnie usuwa 2,5x więcej tweetów, które udostępniają dane osobowe, a 38% z nich jest wykrywanych za pomocą uczenia maszynowego jeszcze przed tym, gdy ktokolwiek może je zgłosić.

Z pełnym raport finansowym w języku angielskim można zapoznać się pod tym adresem.

Zobacz: Facebook 'niechcący' wgrał książki adresowe 1,5 mln użytkowników na swoje serwery. Sami podali mu je na tacy
Zobacz: Facebook pracuje nad własnym asystentem głosowym. Chce zagrozić pozycji Siri i Asystenta Google

Ankieta
5%
7%
84%
3%

Wszystkich głosujących: 230

Źródło ankiety: Twitter podsumowuje 1Q2019: przychód wzrósł, ale miesięczna liczba użytkowników przez rok spadła

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu