DAJ CYNK

Facebook pracuje nad własnym asystentem głosowym. Chce zagrozić pozycji Siri i Asystenta Google

orson_dzi

Sprzęt

Choć w Polsce tego jeszcze nie widać zbyt mocno, coraz więcej osób korzysta z pomocy asystentów głosowych. To dynamicznie rozwijający się rynek i kawałek tortu należącego do Alexy, Siri i Asystenta Google chce dla siebie zabrać Facebook.

Prace nad asystentem głosowym Facebooka trwają już od roku. Zajmuje się nim ten sam zespół, który tworzy gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus. Trwające prace potwierdzają byli pracownicy Facebooka, którzy odeszli z pracy w ostatnim czasie. Na czele zespołu stoi Ira Snyder, która odpowiada w firmie za rozwiązania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Zobacz: Facebook zniszczy zasięgi grup z fałszywymi informacjami. Szykuje się pogrom serwisów paranaukowych

Nie do końca wiadomo w jaki sposób użytkownicy mieliby korzystać z pomocy asystenta. Jak na razie mówi się o umieszczeniu go we wspomnianych goglach Oculus oraz inteligentnych głośnikach Portal. Raczej mało prawdopodobne jest, aby najwięksi rynkowi konkurenci chcieli wpuścić asystenta Facebooka do swoich urządzeń. Póki co głośnik firmy nie radzi sobie najlepiej, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie tego typu urządzenia są najpopularniejsze. 67% osób korzysta tam z głośników Google'a, a 30% z głośników Amazonu.

Zobacz: Asystent Google pomoże diabetykom w diecie dzięki integracji z serwisem Cukrzyca.pl

Facebook ma już doświadczenie w tworzeniu asystentów głosowych. Pierwszy pojawił się już w 2015 roku w Messengerze i nazywał się M. Projekt nie do końca się udał i został zakończony w 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNBC; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu