DAJ CYNK

Asystent Google pomoże diabetykom w diecie dzięki integracji z serwisem Cukrzyca.pl

09.04.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4358

Ważne 2

0

Diabetycy doczekali się przeznaczonej dla nich funkcji w Asystencie Google. Od teraz mogą zapytać serwis Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe bez użycia klawiatury. Wszystko po to, by łatwiej przejść przez codzienną walkę z chorobą.

Od początku 2019 roku z Asystentem Google można oficjalnie porozmawiać w języku polskim. Głosowe sterowanie funkcjami i wyszukiwanie informacji miało ułatwić korzystanie ze smartfonów i innych inteligentnych urządzeń, ale również całkowicie zmienić sposób, w jaki z nich korzystamy. Potencjał drzemiący w asystencie głosowym Google'a dostrzegły również firmy, które integrują z nim swoje aplikacje, korzystając z platformy Actions on Google.

Zobacz: Asystent Google pomoże zrobić zakupy przez Internet
Zobacz: Danny może być wywołany z poziomu Asystenta Google. To wirtualny asystent sieci Play, który jeszcze nie za wiele wie, ale wskaże gdzie szukać

Asystent Google dla diabetyków

Funkcja Asystenta Google od serwisu Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce. Cukrzyca to jedna z najczęściej występujących chorób przewlekłych, a liczba cierpiących na nią osób z roku na rok wzrasta. Ponadto wiąże się ona z wieloma restrykcjami, o których trzeba pamiętać każdego dnia.

-Tworząc portal Cukrzyca.pl zauważyliśmy, że to właśnie pilnowanie diety sprawia najwięcej trudności w codziennym życiu z cukrzycą. Liczne ograniczenia żywieniowe, konieczność zdyscyplinowania się i samokontroli to jeden aspekt. Na początku jednak konieczność liczenia kalorii, sprawdzanie indeksu glikemicznego produktów oraz obliczanie wymienników węglowodanowych może być tym, co zniechęca najbardziej do zadbania o swoją zdrową dietę.

- podają specjaliści z portalu Cukrzyca.pl

Zobacz: Wojny patentowe w branży medycznej - smartfony pomocne w walce z cukrzycą

Dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy. Wiedzą o tym osoby dotknięte tą chorobą - 76% cukrzyków wie, że dobór, ilość i częstotliwość jedzenia ma dla nich duże znaczenie.

- Sama wiedza to jednak często za mało, aby zacząć przestrzegać diety. Chcemy jak najbardziej ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Myślimy, że możliwość prostego zapytania swojego telefonu o indeks, ładunek glikemiczny czy wymiennik węglowodanowy, zamiast wyszukiwania tych informacji w internetowych czy drukowanych tabelach to po prostu duża oszczędność czasu. Stąd pojawił się pomysł na wykorzystanie asystenta.

- dodają eksperci

Zobacz: Asystent Google chce mi pomóc w życiu. Tylko czy ja w ogóle potrzebuję jego pomocy?

Uruchomienie aplikacji dla cukrzyków w Asystencie Google jest bardzo proste. Wystarczy powiedzieć "Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl", by móc skorzystać z udostępnianych przez nią możliwości. Dietetycy portalu Cukrzyca.pl, w oparciu o swoje doświadczenie przygotowali zagadnienia, które są najbardziej przydatne w diecie diabetyka. O nie wszystkie możemy zapytać Asystenta. Zadając mu pytanie “Co potrafisz?”, dowiemy się między innymi, że poda on nam indeks oraz ładunek glikemiczny składników w pożywieniu, a także podpowie wartość wymiennika węglowodanowego oraz białkowo-tłuszczowego.

Przyszłość aplikacji

Aplikacja powstała z myślą o cukrzykach. Twórcy portalu Cukrzyca.pl mają nadzieję, że będzie to zmiana na dobre w codziennym życiu diabetyków. Z narzędzia mogą również korzystać osoby z powikłaniami od cukrzycy, na przykład pogarszającym się wzrokiem, a także insulinooporni.

- Cały czas monitorujemy odpowiedzi użytkowników, aby ulepszać nasze rozwiązanie. To daje nam prawdziwy wgląd w to, czego potrzebują osoby z cukrzycą. Oczywiście myślimy o wdrażaniu kolejnych pomocnych pytań.

- mówią specjaliści z Cukrzyca.pl

Twórcy Cukrzyca.pl ze zniecierpliwieniem czekają również na wprowadzenie do Polski urządzeń Google Home. Wtedy z asystentem będzie można porozmawiać bez konieczności korzystania z telefonu, a to będzie najwygodniejsze rozwiązanie na kuchennym blacie.

Zobacz: Za Facebooka płacimy danymi osobowymi i oglądaniem reklam. Serwis zmienia zasady świadczenia usług
Zobacz: Snapchat na Androida został całkowicie przebudowany. Pełne wdrożenie nowej wersji przed końcem 2019 roku

Źródło zdjęć: Cukrzyca.pl

Źródło tekstu: Cukrzyca.pl

Komentarze
Zaloguj się