DAJ CYNK

TP przejmie Centertela i zmieni nazwę na Orange Polska!

10.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8319

Ważne 4

9

19. września nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej zatwierdzi plan połączenia ze spółkami z o.o. - Centertel i Orange Polska. Samo połączenie nastąpi najprawdopodobniej z dniem 1. stycznia 2014 roku.

19. września nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej zatwierdzi plan połączenia ze spółkami z o.o. - Centertel i Orange Polska. Samo połączenie nastąpi najprawdopodobniej z dniem 1. stycznia 2014 roku.

Planowane połączenie jest jednym z elementów realizacji średniookresowego planu działań Grupy. W szczególności, przyczyni się ono do uproszczenia zarządzania Spółkami, uzyskania oszczędności kosztowych poprzez wzrost efektywności operacyjnej, a także poprzez integrację i uproszczenie procesów, a także przyczyni się do rozwoju ofert konwergentnych składających się z usług stacjonarnych i mobilnych, oraz ujednolicenia obsługi klientów łączonych spółek - napisano w komunikacie giełdowym.

Z dokumentów dotyczących planów połączenia wynika, że nowa spółka będzie nosiła nazwę Orange Polska.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
38. ~joshua
0

2013-09-11 17:19:15

są dwa rodzaje chińskich murów. wewnętrzne, między detalem tp a hurtem tp i one pozostaną. zewnętrzne to mury między detalem tp i detalem ptk i te znikną. a ukrywanie danych swoich klientów przed innymi operatorami to nie chińskie mury a tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych.

Odpowiedz

37. ~stern
0

2013-09-11 17:19:00

faktycznie, miałem na myśli samo ukrywanie danych między TP a PTK, połączenie zlikwiduje ten problem.

Odpowiedz

36. ~jonoj
0

2013-09-11 16:30:23

@29: chińskie mury pozostaną, bo muszą - są jeszcze inni operatorzy. Nie będzie po prostu ukrywania danych między PTK a TP jak do tej pory.

Odpowiedz

35. WitekT
1

2013-09-11 07:26:20

Piter: duże, czyli jakie? Ile to dla Ciebie dużo? Jaki rząd wielkości?

Odpowiedz

34. ~xxx
1

2013-09-10 19:29:32

jak tu kazdy ma pod soba po kilku kierownikow a ci kierownicy maja po kilkunastu pomagierow i cie pomagierzy maja jeszcze swoich przydupasow co nic nie robia a kase trzepia.

Odpowiedz

33. ~la vie change avec Orange
1

2013-09-10 19:01:40

@32 no fakt budynków na sprzedaż jest multum. Ale ciecia obejmują każdy segment działalności firmy

Odpowiedz

32. ~xxx
1

2013-09-10 18:52:23

wystarczy nawet wejsc na strone i zobaczyc ile nieruchomosci jest na sprzedaz. skad i na co im to bylo to ja nie mam pojecia ;p

Odpowiedz

31. ~la vie change avec Orange
0

2013-09-10 18:35:41

w Orange widać zmiany na każdym kroku. Kolejne działy są likwidowane wszystko jest konsolidowane i robione tak by ciąć koszty gdzie się da

Odpowiedz

30. ~XXX
0

2013-09-10 18:10:45

a ja czekam tylko do pazdziernika. wchodzi pilot sprzedazowy M2M. mam nadzieje ze wymyslili cos sensownego i dla sprzedawcy jak i dla klienta :)

Odpowiedz

29. ~stern
0

2013-09-10 17:26:05

Widzę kilka plusów: 1) znikną chińskie mury zafundowane przez Streżyńską. Do tej pory TP musiała traktować PTK tak jak każdego innego operatora. Klient musiał tracić czas na podpisanie "super zgody" odnośnie wymiany danych między spółkami. Klient był zagubiony bo dzwonił na infolinie tp czy ptk (wszystko orange) a tam chinskie mury i nie widziano nawzajem klientów bez "super zgód". 2) Po połączeniu łatwiej o wspólną ofertę obejmującą usługi mobilne i stacjonarne. Jeśli chodzi o biznes to pozostanie jeden opiekun który będzie mógł oferować kompleksowe usługi bez problemów z papierkami. Np. sieć VPN po sieci stacjonarnej z backupem po 3G w razie awarii tej pierwszej. Dla indywidualnych np backup po gsm w razie awarii neostrady. Możliwości jest mnóstwo, ciekawe tylko jak zostaną one wykorzystane.

Odpowiedz

28. thonka
1

2013-09-10 16:38:50

@24 o jakich pieniądzach mówisz? Przecież obie firmy i tak już korzystają z marki Orange. To, że się łączą zupełnie nie ma nic do tego. Jedyne co się zmieni to to, że TP wchłonie i tak "swojego" Centertela i zmienią nazwę firmy z TP na Orange Polska.

Odpowiedz

27. ~Krzysiek87
1

2013-09-10 16:06:01

Prezes TP powiedział kiedyś w wywiadzie,że przez połączenie spółek będzie mógł bez dodatkowych warunków kierować całą ofertę do klientów obu firm,a dzisiaj wymaga to ich dodatkowej zgody.Jedynie osoby,które posiadają stare plany stacjonarne z umową na czas nieokreślony będą obsługiwane według starych procedur.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co tu dokładnie chodzi?

Odpowiedz

26. ~Piter
0

2013-09-10 16:01:59

ile??? Witku to nie jest pytanie do mnie . NIe mam wglądu w w ich rachunki. ale na pewno spore

Odpowiedz

25. WitekT
1

2013-09-10 15:40:42

Piter: skoro snujesz takie czarne wizje, to chętnie posłucham na ile szacujesz te koszty.

Odpowiedz

24. ~Piter
0

2013-09-10 15:38:20

kolejne pieniążki pójdą na zmianę nazwy?????? To jest wyprowadzanie kasy ze spółki jawne!!!!!!!

Odpowiedz