DAJ CYNK

T-Mobile ma już 3122 stacje 5G

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

T-Mobile ma już 3122 stacji 5G

T-Mobile konsekwentnie rozbudowuje zasięg swojego 5G. Magentowy operator pochwalił się kolejnymi postępami w rozbudowie sieci piątej generacji, osiągając liczbę 3122 stacji z obsługą nowego standardu.

Na początku lipca T-Mobile zadeklarował, że będzie uruchamiać tygodniowo 120 nowych stacji 5G, by jak najszybciej zwiększyć zasięg i gęstość nowego standardu sieci. Te zamierzenia Magentowi realizują ostatnio z większą skutecznością. Tydzień temu T-Mobile pochwalił się włączeniem 150 nowych stacji bazowych z 5G, natomiast najnowszy wynik to 147 nowych uruchomień. Łączna liczba stacji z 5G sięgnęła już 3122

Zobacz: T-Mobile ma prawdziwie nielimitowany Internet dla firmy w MagentaBIZNES

W ostatnim tygodniu przekaźniki 5G zostały włączone zarówno w nowych miejscowościach, jak i w tych, w których sieć piątej generacji T-Mobile była już dostępna.

Tym razem najwięcej nowych stacji zostało uruchomionych m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Trójmieście, Wrocławiu, Głogowie, Polkowicach i Łodzi. Operator zaczyna powoli zagęszczać swoje 5G w zachodniej części Polski, wciąż jednak ma na swojej mapie ogromne „białe plamy” na północnym zachodzie, zwłaszcza w województwie lubuskimi, zachodnio-pomorskim i pomorskim. Bardzo duże zagęszczenie 5G w T-Mobile widać za to w Warszawie i okolicach, w Łodzi i okolicach, na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, ale także na wschodzie, na przykład na Podlasiu w okolicach Białegostoku.

T-Mobile ma już 3122 stacje 5G

W ofercie T-Mobile można już kupić ponad 50 smartfonów z obsługą 5G, a także trzy tablety Apple iPad z 5G oraz 4 routery w tym standardzie.

W roamingu z sieci 5G można skorzystać w Niemczech wybierając operatora Telekom Deutschland, a także w Austrii wybierając operatora Magenta Telekom.

Zobacz: T-Mobile na kartę: nawet 130 GB na 30 dni za 30 zł
Zobacz: T-Mobile uwalnia rozrywkę i pozwala co miesiąc zmienić serwis streamingowy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu