DAJ CYNK

T-Mobile ma już ponad 3000 stacji 5G

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

T-Mobile 5G 3000 stacji

T-Mobile chwali się osiągnięciem kolejnego kamienia milowego w postaci trzytysięcznej stacji bazowej 5G. W ostatnim tygodniu Magentowi uruchomili technologię komórkową piątej generacji w 150 lokalizacjach.

Od momentu ogłoszenia projektu rozbudowy sieci piątej generacji, zasięg 5G w T-Mobile konsekwentnie rośnie o około 120-140 stacji tygodniowo. Dokładnie dzisiaj (22 września 2021 roku) uruchomiona została stacja nr 3000, która zlokalizowana jest w Strubinach w gminie Zakroczym. Pozostałe z ponad 150 aktywowanych w ostatnich dniach stacji umiejscowione są między innymi w Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Kaliszu, Lublinie, Pile, Poznaniu, Strzelcach Opolskich, Swarzędzu, Szczecinie, Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze i kilkunastu innych miejscowościach w całej Polsce.

Zobacz: T-Mobile ma prawdziwie nielimitowany Internet dla firmy w MagentaBIZNES
Zobacz: T-Mobile rozdał pracownikom 5 milionów złotych, do konkurencji pojechał z tortami

T-Mobile 5G mapa zasięgu 22.09.2021

Niektóre miasta T-Mobile wskazuje wielokrotnie w swoich komunikatach. Wynika to z faktu, że nadal trwają prace przy rozbudowie infrastruktury i realizowane są kolejne projekty, w ramach których sieć 5G trafia nie tylko do nowych miejscowości, ale także rozbudowywany jest jej zasięg w miejscach, w których była dostępna wcześniej. W ten sposób magentowy operator realizuje strategię budowania możliwie dużych i spójnych klastrów z ciągłym zasięgiem sieci 5G. Z obecnych ponad 3000 stacji 5G najwięcej zostało uruchomionych w aglomeracji warszawskiej, Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, a także aglomeracjach łódzkiej, krakowskiej, poznańskiej i gdańskiej.

Zobacz: Play ujawnia kolejną listę miejscowości z fioletowym 5G
Zobacz: IS-Wireless wprowadzi polską technologię 5G na zagraniczne rynki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu