DAJ CYNK

Speedtest.net: W lipcu najszybszy Internet mobilny był w Korei Południowej, a stacjonarny w Singapurze. Polsce jeszcze sporo brakuje do liderów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8473

W serwisie Speedtest.net możemy zobaczyć ogólnoświatowy ranking szybkości Internetu, z podziałem na mobilny i stacjonarny, w lipcu 2019 roku. Miejsce Polski spadło w części mobilnej i wzrosło w części stacjonarnej.

Internet mobilny na świecie

Średnia szybkość mobilnych łączy internetowych na świecie w lipcu tego roku wyniosła 27,69 Mb/s dla pobierania i 10,78 Mb/s dla wysyłania danych. Na pierwszym miejscu tego rankingu, przygotowanego przez firmę Ookla (serwis speedtest.net), znalazła się Korea Południowa, której mieszkańcy mogli pobierać dane łączami mobilnymi ze średnią prędkością 97,44 Mb/s. Polska zajęła 49. miejsce (spadek o 1 miejsce) z wynikiem 31,50 Mb/s. W Europie najszybszy Internet mobilny w lipcu był w Norwegii - 60,90 Mb/s.

Zobacz: Lipcowe wyniki speedtestu: Play i T-Mobile mają najszybszy Internet mobilny, a Inea rządzi w połączeniach stacjonarnych
Zobacz: T-Mobile i Orange wciąż na czele – wakacyjny ranking RFBENCHMARK (lipiec 2019)

Internet stacjonarny na świecie

Treści z Internetu znacznie szybciej docierają do odbiorców łączami przewodowymi. Ich średnia prędkość na świecie w lipcu 2019 roku wyniosła 63,85 Mb/s dla pobierania i 33,53 Mb/s dla wysyłania danych. Na czele rankingu stacjonarnego znalazł się Singapur, ze średnią szybkością pobierania danych na poziomie 191,93 Mb/s. Polska zajęła tu 32. miejsce (wzrost o 2) z wynikiem 76,56 Mb/s. W Europie najszybszy Internet stacjonarny był w lipcu w Rumunii - 130,79 Mb/s.

Zobacz: Plus trzeci w Europie pod względem transmisji danych
Zobacz: Internet światłowodowy rozwija się u nas bardzo dobrze - Polska należy do europejskiej czołówki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest.net

Przewiń w dół do następnego wpisu