DAJ CYNK

T-Mobile i Orange wciąż na czele – wakacyjny ranking RFBENCHMARK (lipiec 2019)

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

W najnowszym rankingu przygotowanym przez  RFBENCHMARK na pierwszych pozycjach, pod względem szybkości internetu mobilnego w testach pobierania, ponownie plasują się sieci T-Mobile i Orange, które uzyskały bardzo zbliżone do siebie wyniki. 

Zobacz: RFBenchmark: T-Mobile ponownie liderem. Orange spycha Play na trzecie miejsce
Zobacz: RFBenchmark: T-Mobile z najszybszym Internetem mobilnym w maju, ale nie w każdej kategorii

Lipcowy ranking RFBENCHMARK powstał na podstawie 129 407 pomiarów aplikacji mobilnej. Jest to kolejny miesiąc, gdy T-Mobile znalazł się na pozycji lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Madżentowy operator umocnił się na pierwszym miejscu dzięki wynikowi 26,71 Mb/s

Sytuacja wygląda bez zmian także na pozostałych miejscach w tabeli. Na drugim miejscu znalazła się sieć Orange (26,12 Mb/s), która traci wciąż niewiele do lidera, na trzeciej pozycji znalazł się Play (25,42 Mb/s). Poza podium znalazł się Plus (21,67 Mb/s). To wyraźnie słabszy wynik od pozostałej trójki operatorów komórkowych.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

W przypadku prędkości wysyłania danych pomarańczowy operator odzyskał swój laur i przewodzi klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych z wynikiem 13,11 Mb/s.

Na drugim miejscu znalazł się Play z rezultatem 12,47 Mb/s. Z kolei Plus (12,19 Mb/s), który sprawił niespodziankę w zeszłym miesiącu, spadł aż o dwie pozycje i ostatecznie zameldował się na najniższym stopniu podium.

T-Mobile tym razem bez powodzenia, ale z wynikiem zbliżonym do pierwszej trójki (12,01 Mb/s) zajmuje ostatnią pozycję w tej kategorii.

Zobacz: RFBenchmark: pomiary szybkości Internetu mobilnego w Polsce powinny uwzględniać roaming krajowy
Zobacz: RFBenchmark: najgorszy Internet mobilny jest w tych województwach

Najniższa wartość ping: Orange

Po raz kolejny najniższa wartość ping wzbudziła najmniejsze emocje, a wyraźnie najlepszy wynik odnotował Orange (35,06 ms).

T-Mobile (38,1 ms) i Play (38,88 ms) stoczyły dość zaciętą walkę o drugie miejsce, która wyszła na korzyść tego pierwszego operatora. Plus uzyskał zdecydowanie najsłabszy wynik (43,23 ms), który nie wskazuje na szanse poprawy w przyszłym miesiącu.

Zobacz: Raport IMM: w lipcu w branży telekomunikacyjnej znowu Plus wydał najwięcej na reklamę
Zobacz: T-Mobile: będą masowe zwolnienia, operator tnie koszty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay.com, wykres: RFBENCHMARK

Źródło tekstu: RFBENCHMARK

Przewiń w dół do następnego wpisu