DAJ CYNK

T-Mobile: będą masowe zwolnienia, operator tnie koszty

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 17831

Wczoraj sieć T-Mobile opublikowała raport finansowy za drugi kwartał 2019 roku. Chociaż podsumowanie tego okresu wypadło pozytywnie, okazuje się, że jest też coś, czego operator z oczywistych względów publicznie nie rozgłaszał. W madżentowej sieci od września ruszy program redukcji zatrudnienia.

Zobacz: Kolejny udany kwartał T-Mobile. Rośnie baza klientów, a finanse trzymają stabilny poziom

Kolejny udany kwartał w wykonaniu T-Mobile, stale rośnie baza klientów, finanse są stabilne i utrzymują się na zbliżonym poziomie w stosunku do ubiegłego roku - to główne wnioski płynące z kwartalnego raportu T-Mobile. Rzeczywistość nie przedstawia się jednak tak optymistycznie, jak wynika z oficjalnych danych operatora. Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile, rozesłał swoim pracownikom e-maila, w którym zapowiada program redukcji zatrudnienia. Zwolnienia rozpoczną się we wrześniu. Ma to zagwarantować zwiększenie stabilności finansowej operatora.

Zobacz: Majowe wyniki speedtestu. T-Mobile ma najszybsze LTE, a Inea jest wciąż liderem rankingu łączy stacjonarnych
Zobacz: Szef T-Mobile Polska: Usługi konwergentne mają opóźnienie. Jedną z przyczyn pożar na Annopolu

Początek listu Andreasa Maierhofera do pracowników T-Mobile współgra z tonem oficjalnego raportu za miniony kwartał. Prezes chwali swoją sieć za udane dwa lata, wskazuje na świetną obsługą klienta i dobrze przyjęte przez klientów oferty, jak Internet Domowy czy konwergentna Magenta 1.

Później jednak Maierhofer powoli przechodzi do konkretów. Mówi o przyjętej wcześniej strategii wzrostu i walki o rynek. Drogą do tego celu ma być „stanie się nowoczesną firmą technologiczną”, co wymaga z jednej strony skrócenia czasu dostarczenia produktu na rynek, a z drugiej przeprowadzenia trudnych działań, których efektem będzie zapewnienie spółce długofalowej stabilności finansowej. Co to za działania? Redukcja zatrudnienia.

W dalszej części  Andreas Maierhofer pisze:

Patrząc w przyszłość, widzimy, że jednym z fundamentalnych wyzwań nadchodzących kwartałów są koszty: koszty związane z nadchodzącymi inwestycjami, obciążenia finansowe, rosnące ceny energii czy otoczenie rynkowe, które funduje nam coraz to nowe wyzwania – długodystansowy rozwój nie jest możliwy bez redukcji wydatków w innych obszarach. Bardzo szanuję Was i Waszą pracę i uważam, że należy Wam się pełna przejrzystość, dlatego chcę powiedzieć to wyraźnie: w ciągu miesiąca ogłosimy program redukcji zatrudnienia. To trudna decyzja, decyzja której nie chcieliśmy podejmować, ale niestety, niezbędna. W tej chwili analizujemy rozmiar programu i jego przebieg, a ogłoszenie jego szczegółów nastąpi we wrześniu.

Jak widać, oficjalne raporty z wykresami ilustrującymi wzrost to jedno, a rzeczywisty stan finansowy i kondycji spółki to drugie.   

Zobacz: Wyniki T-Mobile Polska za 1Q2019: stabilny wynik EBITDA, mimo negatywnego wpływu zdarzeń jednorazowych, wzrost bazy klientów
Zobacz: T-Mobile Polska z niewielkim wzrostem przychodów za 1Q2019 - oceniają analitycy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł, treść listu za: Spidersweb

Przewiń w dół do następnego wpisu