DAJ CYNK

Majowe wyniki speedtestu. T-Mobile ma najszybsze LTE, a Inea jest wciąż liderem rankingu łączy stacjonarnych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 13447

Speedtest.pl przygotował comiesięczny ranking dostawców Internetu w Polsce. W minionym miesiącu nie zaobserwowano istotnych zmian w przypadku rankingu połączeń stacjonarnych - Inea cały czas jest liderem. W przypadku Internetu mobilnego zwolnił nieco Play, który dał się wyprzedzić sieci T-Mobile w kategorii LTE nawet przy wyłączonym roamingu krajowym.

W maju użytkownicy platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,5 miliona testów. Z tej liczby 2 056 673 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 533 204 w aplikacjach mobilnych.

Zobacz: RFBenchmark: T-Mobile z najszybszym Internetem mobilnym w maju, ale nie w każdej kategorii

Internet stacjonarny

Inea cały czas nie daje szans swoim konkurentom i prowadzi w rankingu ogólnym, oferując swoim klientom najszybsze łącza stacjonarne (125,07 Mb/s). Pozostałe stopnie podium są takie same, jak miesiąc wcześniej. Drugie miejsce należy do sieci UPC (95,74 Mb/s), a podium zamyka Toya (84,75 Mb/s) i Vectra (84,56 Mb/s). W ciągu miesiąca o 6% przyspieszył stacjonanarny Orange, który jednak wciąż okupuje szóste miejsce.

Zobacz: Orange gotowy na wakacje. Miejscowości turystyczne z lepszym zasięgiem LTE

Internet mobilny - ogółem

Biorąc pod uwagę technologie 3G i 4G oraz uwzględniając roaming krajowy (w przypadku sieci Play), w maju najszybszy Internet mobilny był w sieci T-Mobile (22,86 Mb/s). Magentowy operator przegonił sieci Play i Orange, które osiągnęły bardzo zbliżoną do siebie średnią szybkość pobierania (odpowiednio 31,20 i 21,29 Mb/s). Na szarym końcu jak zwykle Plus, który pod względem szybkości downloadu bardzo odstaje od swoich konkurentów (16,12 Mb/s).

Gdy wyłączymy roaming krajowy...

... okazuje się, że najszybszy jest jednak Play, który jest o prawie 1 Mb/s szybszy niż T-Mobile.

Zobacz: T-Mobile ponownie z najlepszą siecią w Polsce. CTO operatora wyjaśnił nam dlaczego

Internet mobilny - LTE

Kolejność sieci komórkowych w rankingu Internetu LTE jest nieco inna niż w kwietniu. Na prowadzeniu ponownie jest T-Mobile (26,65 Mb/s), ale na drugie miejsce wrócił Orange (24,68 Mb/s). Play depcze po piętach Pomarańczowym (24,39 Mb/s), natomiast Plus nadal okupuje tyły (18,27 Mb/s).

Przy wyłączonym roamingu krajowym...

... nadal liderem zostaje T-Mobile. Drugie miejsce podium należy do Fioletowych (26,09 Mb/s).

 

Zobacz: T-Mobile wygrał przetarg na budowę sieci dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SpeedTest.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu