DAJ CYNK

Orange gotowy na wakacje. Miejscowości turystyczne z lepszym zasięgiem LTE

31.05.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 15745

Ważne 1

0

315 dodatkowo wzmocnionych stacji bazowych, 3 nowe stacje i 14 stacji mobilnych - to bilans przygotowań Orange przed okresem wakacyjnym. Klienci operatora podróżujący zarówno w góry, jak i nad morze powinni czuć się spokojni o zasięg sieci komórkowej.

Wszelkie raporty potwierdzają, że zużycie danych komórkowych rośnie z roku na rok. W sieci Orange Polska, w 2018 roku klienci przesłali 50% więcej danych niż rok wcześniej. Kolejne 50%, tym razem z przesłanych danych, stanowiły treści wideo. Szczególnie duże zużycie Internetu przypada na okres wakacyjny. W II połowie lipca 2018 roku klienci Orange przesłali nawet cztery razy więcej danych, niż w tych samych miejscach poza sezonem wakacyjnym.

Zobacz: Nowe Plany Mobilne w Orange - oficjalne informacje

Ruch w sieci LTE Orange jest aż 10 razy większy niż w sieci 3G, pomimo porównywalnej liczy urządzeń obsługującej obie technologie.

Przygotowując się na tegoroczne wakacje, Orange zwiększył pojemność sieci LTE w nadmorskich miejscowościach o 78%. Łącznie w rozwój mobilnej sieci w 2018 roku operator zainwestował 339 mln złotych.

Zobacz: Postawiliśmy z Orange nadajnik. Zobacz jak to się robi

Z wzmocnionej sieci mobilnej klienci Orange skorzystają m.in. w Krynicy Morskiej, Stegnie, Sztutowie, Darłowie, Kołobrzegu, Dziwnowie, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Infrastruktura wokół półwyspu helskiego została zmodernizowana w 2017 roku. Co ciekawe, plan zagospodarowania przestrzennego na półwyspie helskim nie pozwala na budowę jakiejkolwiek stacji bazowej. Dlatego też operatorzy muszą się ratować większymi i mocniejszymi nadajnikami postawionymi w dalszej odległości i skierowanymi w stronę półwyspu. Jak udało nam się dowiedzieć, w całym pasie nadmorskim Orange przeprowadził pełny refarming sieci LTE w paśmie 2100 MHz.

Zobacz: Orange podsumowuje stan sieci w 2018 roku. To był rok refarmingu i 5G

Na Kaszubach modernizacje były prowadzone w Kartuzach, Brodnicy Górnej, Kościerzynie i Skorzewie. Prace na Mazurach toczyły się w miejscowościach Gołdap, Giżycko, Mikołajki, Piecki, Ruciane-Nida i Kruklanki. Z kolei miłośnicy górskich wędrówek zauważą zmiany w największym stopniu w okolicach Nowego Targu, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Zakopanego, Starego Sącza, Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina i w dużej części Kotliny Kłodzkiej.

Zobacz: Orange chwali się zasięgiem w górach. W miesiąc klienci przesłali ponad 600 TB danych
Zobacz: [Aktualizacja] Krystyna Pawłowicz stawia Orange Polska ultimatum
Zobacz: UKE: stanowiska Orange, Play, Plusa i T-Mobile w sprawie dystrybucji częstotliwości sieci 5G

Źródło tekstu: Orange; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu