DAJ CYNK

Lipcowe wyniki speedtestu: Play i T-Mobile mają najszybszy Internet mobilny, a Inea rządzi w połączeniach stacjonarnych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11111

Serwis Speedtest.pl podsumował miesiąc lipiec pod względem szybkości Internetu oferowanego przez dostawców w Polsce. Wśród operatorów mobilnych ponownie najbardziej przyspieszył Play, który dogonił lub minimalnie przegonił - zależnie od rankingu - sieć T-Mobile.

W lipcu użytkownicy platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,7 miliona testów. Z tej liczby 2 127 991 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 578 465 w aplikacjach mobilnych.

Zobacz: T-Mobile i Orange wciąż na czele – wakacyjny ranking RFBENCHMARK (lipiec 2019)

Internet stacjonarny

Inea wciąż jest liderem szybkości stacjonarnych łączy internetowych, zostawiając za sobą całą konkurencję. Klienci wielkopolskiego operatora osiągnęli średnią prędkość pobierania danych na poziomie 127,36 Mb/s, co jest wartością o 2% wyższą niż w czerwcu. Kolejne miejsca podium przypadły sieciom UPC (104,37 Mb/s) i Toya (86,29 Mb/s). Największy wzrost prędkości w pierwszej dziesiątce zaliczył stacjonarny Orange (+11% dla pobierania i +32% dla wysyłania danych)

Zobacz: Poczta Polska wybrała operatora systemu VoIP. To Orange Polska i spółka Integrated Solutions

Internet mobilny - ogółem

Internet mobilny (3G i 4G razem wzięte) w ubiegłym miesiącu najszybszy był w sieci Play, nawet przy uwzględnieniu roamingu krajowego (23,24 Mb/s). Minimalnie niższą prędkość średnią zanotowano w sieci T-Mobile (23,00 Mb/s). Na kolejnych pozycjach bez zmian kolejności - Orange (20,95 Mb/s) i Plus (16,17 Mb/s).

Po wyłączeniu roamingu krajowego...

... Play powiększa swoją przewagę nad T-Mobile, do 2,80 Mb/s.

Zobacz: "Obłędna wyprzedaż" w Play - 20 modeli taniej do poniedziałku

Internet mobilny - LTE

Liderem szybkości Internetu mobilnego w technologii LTE w lipcu był ponownie T-Mobile (26,68 Mb/s), któremu jednak depcze po piętach sieć Play (26,63 Mb/s). Dwa ostatnie miejsca należą do sieci Orange (24,28 Mb/s) oraz Plus (18,27 Mb/s).

Przy wyłączonym roamingu krajowym...

... Play przegonił T-Mobile - różnica wynosi 1,55 Mb/s.

Zobacz: T-Mobile Polska będzie świadczyć usługi na rzecz Urzędu Dozoru Technicznego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu