DAJ CYNK

Sferia może korzystać z 800 MHz

14.07.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6120

Ważne 11

2

Sąd Okręgowy w Warszawie cofnął zabezpieczenia, jakie na 800 MHz należących do Sferii uzyskało T-Mobile, które sądownie kwestionuje porozumienie telekomu ze Skarbem Państwa - wynika z informacji serwisu TELKO.in.

Sąd Okręgowy w Warszawie cofnął zabezpieczenia, jakie na 800 MHz należących do Sferii uzyskało T-Mobile, które sądownie kwestionuje porozumienie telekomu ze Skarbem Państwa - wynika z informacji serwisu TELKO.in.

Zobacz: Sąd zakazał wykonania porozumienia Sferii.

Zainteresowane strony na razie nie komentują sprawy. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że z końcem września Sferia wyłączy sieć CDMA. Zgodnie z decyzją rezerwacyjną wydaną przez UKE, telekom może rozpocząć wykorzystywać częstotliwości 800 MHz od 1. października.

Zobacz: TELKO.in: Sferia dostała decyzję rezerwacyjną.

Źródło tekstu: TELKO.in, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~Sergio
1

2014-07-15 13:53:47

~19 miałem nie odpisywać na posty z opery mini, ale nie mogę się powstrzymać, zobacz kto najbardziej oprotestowywał przetarg LTE 1800MHz który wygrał T-Mobile i Play, Polkomtel chwytał się wszystkiego czego się dało, byle LTE u konkurencji pojawiło się później, po tym wyroku sądu będzie tak samo, będą mieć 800MHz pierwsi i będą blokować aukcję rękami i nogami...

Odpowiedz

21. ~p
0

2014-07-14 22:27:52

Nomadyki podobno do końca września. Tak na jakims forum czytalem. Oferta nie jest taka zla, biorąc pod uwagę ze dziala to na infrze plusa

Odpowiedz

20. ~
0

2014-07-14 19:50:58

a T zamiast bawić się w ograniczenia konkurencji typu nie możecie używać 800 bo my nie mamy niech lepiej zrobi lepszą ofertę to może lepszą ofertą zyska klientów,a ograniczeniem konkurencji traci klientów

Odpowiedz

19. ~
0

2014-07-14 19:50:48

a T zamiast bawić się w ograniczenia konkurencji typu nie możecie używać 800 bo my nie mamy niech lepiej zrobi lepszą ofertę to może lepszą ofertą zyska klientów,a ograniczeniem konkurencji traci klientów

Odpowiedz

18. ~
0

2014-07-14 19:47:31

17,po co ta telefonia nomadyczna skoro masz 2G 900 prawie w całym kraju ? poza tym kiedyś widziałem tą ofertę na stronie Sferi,jakoś nie zachwycała cenami

Odpowiedz

17. ~K
0

2014-07-14 19:20:13

Ciekawe czy Sferia będzie oferowała telefonię nomadyczną w innych strefach niż 22 i 29. Przy najniższym abonamencie za 6,90 zł mogli by wykosić stacjonarki Orange na kablu przy możliwości przenoszenia numerów.

Odpowiedz

16. ~p
0

2014-07-14 17:41:40

Prędko 2g nie wygaszą, nie mówiąc juz o 3g. Lte800 przydaloby sie na wiejskich terenach. Jeśli teraz transfery po umts900 wychodza ok 5Mb/s to gdyby nawet na tych 5Mhz daloby sie osiągnąć ok 8-10 to przy pingach w lte byliby super. Pozostaloby czekac aż plus dokupi chociaz te 10Mhz na aukcji i byliby jeszcze lepiej. Niech juz ten T-Mobile da spokój. Naprawdę przez ta sytuacje traca sporo klientow

Odpowiedz

0

2014-07-14 17:37:29

Nic nie będą wygłaszać. Wszystko będzie działało razem :-)

Odpowiedz

14. ~
1

2014-07-14 17:12:10

13,tu nawet nie chodzi już o szybkość tylko o pokrycie zasięgiem jak największej części kraju, a pasmo 800 w tym pomaga, gdyby był zasięg 800 wszędzie i nawet prędkość 3-5 mb płynnie to już by było ok do tego zasięgu LTE,który już jest czyli taki dual 1800-800 i by się przelaczało na 800 tam gdzie nie dociera 1800, to by już był duży +,tylko w tej sytuacji co z 3G 900 z Aero2 ? zostanie czy będą wygaszać ? no ale jest jeszcze 2G niewygaszone,to jak to będzie jak się będzie dublowało 2G 900,3G 900, 4G 800 ?

Odpowiedz

13. ~
0

2014-07-14 15:02:08

No to czekamy na LTE częstotliwości 800MHZ Plusa!@mirekb 2x 5mhz? Sferia ma tylko 5mhz zdaje się przecież?@zajadacz wygląda na to że te 5mhz maksymalnie pozwala wyciągnąć 36,7 Mb na technologi MIMO.

Odpowiedz

12. WitekT
1

2014-07-14 14:50:38

7: tak, rezerwacja jest neutralna technologicznie.

Odpowiedz

11. ~
-2

2014-07-14 14:48:01

100% LTE w całym kraju w Plusie,NetWorks bez szans gorszy od Play LTE :), oby tylko już T nie,udało się blokować konkurencji tylko dlatego, że T ma gorsze LTE od Plusa

Odpowiedz

10. Horacy
1

2014-07-14 14:30:36

I tak obstawiam, że będą jakieś odwołania, apelacje... Tak szybko się to nie zakończy.

Odpowiedz

9. wlo
1

2014-07-14 14:24:56

~Lola - chcesz w każdym newsie historii całej sprawy? No nie przesadzaj... To się ciągnie wiele lat!

Odpowiedz

8. ~
1

2014-07-14 14:17:33

@4 mogą zrobić też agregację z 1800 MHz. Zależy jaką przyjmą strategię.

Odpowiedz