DAJ CYNK

Senat nie wprowadził poprawek do Ustawy Antyterrorystycznej

17.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 33

Ważne 10

12

Podczas wczorajszego posiedzenia Senat bez poprawek przyjął projekt Ustawy Antyterrorystycznej. Trafi on teraz na biurko prezydenta.

Podczas wczorajszego posiedzenia Senat bez poprawek przyjął projekt Ustawy Antyterrorystycznej. Trafi on teraz na biurko prezydenta.

Stosunkiem głosów 55, do 28 Senat przyjął bez poprawek projekt Ustawy Antyterrorystycznej. Trzech senatorów wstrzymało się od głosu. Nie odbyło się głosowaniem nad poprawkami zgłoszonymi przez Biuro Legislacyjne, przyjęte przez senatora Przemysława Termińskiego z PO oraz zgłaszanym przez posłów PO w trakcie obrad.

Jeśli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta, to do 1 lutego 2017 roku posiadacze niezarejestrowanych kart SIM będą musieli je zarejestrować, w przeciwnym wypadku ich numery zostaną wyłączone. Oprócz tego, zgodnie z ustawą w celu zapobiegania, przeciwdziałania i wykrywania przestępstw o charakterze terrorystycznym oraz ścigania ich sprawców sąd będzie mógł zdecydować o blokowaniu treści w Internecie na 30 dni z możliwością jednokrotnego przedłużenia blokady o trzy miesiące.

Zobacz: Boni: rejestracja kart sparaliżuje rynek
Zobacz: Rząd przyjął projekt ustawy antyterrorystycznej
Zobacz: Numery na kartę wkrótce tylko na dowód

Źródło tekstu: PAP; wł

Komentarze
Zaloguj się