DAJ CYNK

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019. INEA, T-Mobile, Play...

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4757

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 201

SpeedTest podał najnowsze wyniki badań szybkości internetu stacjonarnego i mobilnego w Polsce. W sierpniu użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej wykonali ponad 2,7 miliona testów. Z czego 2 140 172 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 590 594 w aplikacjach mobilnych.

W rankingu ogólnym cały czas prowadzi INEA. Wielkopolski operator pozostaje w dalszym ciągu liderem w zestawieniu ogólnym. Średnia prędkość pobierania danych u tego operatora w sierpniu tego roku wyniosła niecałe 126 Mbit/s. Z kolei na drugie miejsce awansowała Toya. Testy wykonane przez klientów tego operatora wykazały znaczący wzrost średniej prędkości pobierania danych. Jak podaje SpeedTest.pl, jest to efekt rozpoczęcia w Toya testów konsumenckich usługi szerokopasmowego dostępu do internetu o przepustowości 1 Gbit/s. Usługa TOYAnet 1000 dostępna jest od razu w całej sieci dostawcy. Jej wprowadzenie wiązało się z dostarczeniem klientom nowych routerów Wi-Fi z obsługą standardu 802.11ac Wave 2 w trybie MIMO 4×4. Od początku września nowa usługa jest dostępna w wersji produkcyjnej.

Zobacz: Speedtest.net: W lipcu najszybszy Internet mobilny był w Korei Południowej, a stacjonarny w Singapurze. Polsce jeszcze sporo brakuje do liderów
Zobacz: Play chwali sie wynikami Speedtestu w SMS-ach do klientów

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019

Zobacz: Speedtest pokazuje szybkość sieci 5G. Nawet 2 Gb/s
Zobacz: Lipcowe wyniki speedtestu: Play i T-Mobile mają najszybszy Internet mobilny, a Inea rządzi w połączeniach stacjonarnych

Internet mobilny: najszybszy w T-Mobile 

Sierpniowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych SpeedTest pokazuje, że najszybszy internet mobilny (w 3G i 4G łącznie) w Polsce dostarczany jest przez T-Mobile. Dalsze miejsca na podium zajęli Play oraz Orange. Przy czym różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami są niewielkie. Rozpiętość wyników pomiędzy 1 i 3 miejscem nie przekracza 1,15 Mbit/s. Dużo gorzej wypada tutaj Plus, który od podium odstaje o 5 Mbit/s.

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019

W rankingu nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym prowadzi Play.

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019

Z testów wynika także, że najszybszy internet LTE również dostarcza T-Mobile. Sieci LTE odpowiadają za przesył większości danych pakietowych. Dlatego też ranking LTE jest bardzo zbliżony do zestawienia mieszanego 3G/4G. Główna różnica polega na większych prędkościach pobierania danych. Czasami zmieniają się różnice pomiędzy operatorami, co prowadzi do sytuacji, w której dwóch dostawców zajmuje to samo miejsce. Tak właśnie było w sierpniu. Ze względu na niewielką (tj. poniżej 250 kbit/s) różnicę w średnich prędkościach pobierania danych Play oraz Orange zajęli ex aequo drugie miejsce.

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019

W sierpniowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce zajmuje Play, a T-Mobile jest na drugiej pozycji.

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: SpeedTest.plm, Pixabay.com

Źródło tekstu: SpeedTest.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu