DAJ CYNK

Play chwali sie wynikami Speedtestu w SMS-ach do klientów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6610

Klienci Play w ostatnich dnia zaczęli dostawać SMS-y z informacją o dobrych wynikach operatora w rankingu Speedtestu oraz zachętą do wykonania pomiaru. Link zawarty w wiadomości mocno nas zaciekawił i postanowiliśmy sprawdzić, czy sprawa nie ma drugiego dna.

Wiadomość wysyłana do klientów Play wygląda następująco:

Zaciekawił nas dopisek /play na końcu linku do strony Speedtestu i postanowiliśmy spytać obie zainteresowane firmy o to, czy taka forma adresu w jakikolwiek sposób wpływa na wykonywane pomiary.

Zobacz: Krzysztof Piątek przechodzi do Play. Czekamy na nową ofertę

Tak wygląda wersja Speedtestu:

Każdy operator ma możliwość odesłania użytkownika do naszej strony internetowej w celu wykonania pomiaru prędkości. Dopisek "/play" w linku służy celom statystycznym. Wejście przez podany link nie zmienia nic w wynikach pomiarów. Niezależnie od sposobu wejścia na stronę, użytkownik otwiera tę samą aplikację webową, z tymi samymi mechanizmami pomiaru.

Podobną informację otrzymaliśmy od Marcina Gruszki, rzecznika prasowego sieci Play. Dopisek na końcu linku służy wyłącznie do celów statystycznych i pozwala na sprawdzenie statystyk kampanii SMS-owej.

Zobacz: Play Homebox - dużo Internetu, darmowy transfer i rabaty na telefony

Drążąc temat zapytaliśmy również, czy adresaci kampanii są w jakiś sposób wybierani i SMS-y dostają np. tylko osoby, które znajdują się w zasięgu sieci LTE-A/5G Ready. Rzecznik Play stanowczo temu zaprzecza. Wiadomości są wysyłane do wszystkich klientów, bez względu na ich lokalizację.

Zobacz: Najlepsze telefony w ofercie Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu