DAJ CYNK

Ponad 15 mln kary dla T-Mobile. Koniec 8-letniej batalii

18.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 36800

Ważne 2

0

Sąd Apelacyjny uznał rację UOKiK i T-Mobile musi zapłacić 15,3 mln zł kary, zgodnie z wyrokiem z 2011 roku. To i tak mniej, niż wynosiła jej pierwotna wysokość.

Sprawa dotyczy loterii Czy stałeś się dzisiaj Milionerem, organizowanej w okresie od października 2010 do lutego 2011 roku. Klienci otrzymywali SMS-y o treści:

Czas odmienić Twoje życie! Możesz wygrać milion złotych dzisiaj od ERY! Wyślij za darmo TAK na 8007! SMSy na 8007 są darmowe! Reg: 100m.era.pl 4,88zł/dzień.

Wysłanie SMS-a uruchamiało standardową subskrypcję płatnych SMS-ów przychodzących, kosztujących 4,88 zł za każdą odebraną wiadomość. Klienci otrzymywali codziennie jednego SMS-a.

Zobacz: UOKiK będzie karać nie tylko spółki, ale również menadżerów

Po otrzymaniu rachunków opiewających na setki złotych, klienci operatora zaczęli masowo zgłaszać się ze skargami do UOKiK. Ten orzekł, że treść wiadomości jest niejasna i wprowadza klientów w błąd. Cześć z nich mogła myśleć, że udział w loterii jest darmowy. Urząd nałożył na operatora karę w wysokości 21 262 842 zł. Oczywiście wyrok nie był prawomocny, więc T-Mobile skierował sprawę do sądu.

Zobacz: T-Mobile też ujawnił piątkę najlepiej sprzedających się smartfonów w 2018 roku. Czekamy jeszcze na zielonych

Sąd Apelacyjny zmniejszył wymiar kary, ze względu na zmiany wprowadzone przez T-Mobile po ogłoszeniu wyroku UOKiK oraz ścisłą współpracę z Urzędem w tej sprawie. Dzięki temu operator musiał zapłacić 15,3 mln zł.

Zobacz: Styczniowe wyniki Speedtestu. T-Mobile nowym liderem szybkości Internetu mobilnego, a Inea miażdży konkurencję

T-Mobile mógł jeszcze odwołać się od wyroku do Sądu Najwyższego, ale jak informuje Puls Biznesu, kara została już opłacona.

Zobacz: Orange vs UOKiK w sprawie umów na odległość - sprawa w Trybunale Sprawiedliwości UE

Źródło tekstu: Puls Biznesu; wł

Komentarze
Zaloguj się