DAJ CYNK

Styczniowe wyniki Speedtestu. T-Mobile nowym liderem szybkości Internetu mobilnego, a Inea miażdży konkurencję

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 13515

Serwis Speedtest.pl opublikował styczniowe wyniki prędkości Internetu. Wśród operatorów stacjonarnych Inea dosłownie znęca się nad konkurencją. Wśród operatorów mobilnych na pozycję lidera wrócił T-Mobile. Solidny miesiąc zanotował Orange, Play rośnie nawet w roamingu krajowym, a Plus... Chyba nikt nie wie co się dzieje z Plusem.

Internet stacjonarny

Ciężko powiedzieć, czy to zasługa oferty z Internetem o prędkości 10 Gb/s i jej klientów, którzy nie mogą uwierzyć w cyferki na ekranie i stale powtarzają testy, ale Inea ma ogromną przewagę nad resztą operatorów Internetu stacjonarnego. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę w prędkości wysyłania danych.

Zobacz: INEA przyśpiesza Internet dla 100 tys. klientów

Internet mobilny

Internet mobilny z roamingiem krajowym, bez podziału na technologie

W najbardziej miarodajnym dla klienta pomiarze, czyli uwzględniającym roaming krajowy, nowym liderem zestawienia jest T-Mobile, wyprzedzając Orange. Play jest trzeci i trzeba przyznać, że wynik fioletowego operatora nawet z uwzględnieniem roamingu krajowego jest coraz lepszy. Całkowicie niezrozumiałe stają się wyniki Plusa, który przegrywa nawet z Play działającym w roamingu krajowym.

Zobacz: Kolejna fala fałszywych SMS-ów. T-Mobile i Play ostrzegają

Internet mobilny bez roamingu krajowego, bez podziału na technologie

Bez uwzględnienia roamingu krajowego na pozycję lidera wysuwa się Play. Ale... przewaga nad T-Mobile to tylko 0,09 Mb/s. Dodatkowo, zobaczcie wyniki kolejnego pomiaru.

Internet mobilny LTE z roamingiem krajowym

Kolejność zestawienia prędkości Internetu tylko w technologii LTE z uwzględnieniem roamingu krajowego jest taka sama jak w przypadku ogólnych wyników Internetu mobilnego. Wyniki są jednak wyższe.

Internet mobilny LTE bez roamingu krajowego

W styczniu najszybszy w Polsce Internet LTE miał T-Mobile. Nawet wyłączenie wyników testów przeprowadzanych w roamingu krajowym nie dało Play pierwszego miejsca.

Zobacz: Tydzień Xiaomi w Play. Obniżka cen smartfonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu