DAJ CYNK

Kolejna fala fałszywych SMS-ów. T-Mobile i Play ostrzegają

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9507

Ruszyła kolejna fala fałszywych SMS-ów informujących m.in. o niedopłacie do rachunku. O sprawie informują T-Mobile oraz Play.

W przypadku T-Mobile sprawa jest o tyle niebezpieczna, że fałszywe SMS-y zbiegły się z czwartkowym pożarem, w wyniku którego klienci mieli problemy z wysyłaniem wiadomości i wykonywaniem połączeń. To idealna okazja na oszustwa w momencie, kiedy wiele osób było zdezorientowanych zaistniałą sytuacją.

Zobacz: [Aktualizacja] Pożar w Warszawie unieruchomił call center T-Mobile. Nie działają niektóre systemy

SMS-y mają różną treść, ale zazwyczaj informują o niedopłacie w wysokości od kilkunastu groszy do kilku złotych oraz grożą zablokowaniem połączeń lub nawet przekazaniem sprawy do sądu.

O fali fałszywych SMS-ów informuje też rzecznik Play Marcin Gruszka, który na swoim profilu na Facebooku pisze:

UWAGA! Nie wysyłamy SMSów z treścią na przykład „dopłać 3 zł, w przeciwnym wypadku Twoje konto zostanie zablokowane”. To nie są SMSy od Play Proszę nie reagujcie na nie!

Problem dotyczy nie tylko spraw związanych z operatorami. SMS-y informują też np. o konieczności dopłaty, w przeciwnym razie nie dostaniemy paczki od firmy kurierskiej, np. DHL. Inne wiadomości są podpisane jako serwis OTOMOTO

W każdym przypadku zasada jest taka sama - nie odpowiadamy na wiadomości, ani też nie klikamy w zawarte w nich linki.

Zobacz: Telekomunikacyjni antyszczepionkowcy blokują 5G w Polsce. Grażyna Piotrowska-Oliwa w wywiadzie dla Rzeczpospolitej

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu