DAJ CYNK

PKP Intercity: pasażerowie coraz chętniej korzystają z Wi-Fi w Pendolino

18.07.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5600

Ważne 1

0

Już ponad 200 tysięcy podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach Pendolino - podaje PKP Intercity. Dostępna od pół roku usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasażerów. Tylko w czerwcu pobierali oni łącznie średnio 621 GB danych dziennie, a każdy z nich korzystał z bezprzewodowego Internetu średnio przez nieco ponad dwie godziny.

Pod koniec grudnia 2018 roku na tory wjechał pierwszy pociąg Express Intercity Premium (EIP) oferujący pasażerom bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy działania usługi, do końca czerwca 2019 roku, skorzystało z niej 206 tys. podróżnych. W ubiegłym miesiącu było to około 2,5 tys. osób dziennie. Średni czas korzystania z Wi-Fi w Pendolino wyniósł 2 godziny i 4 minuty, a każdego dnia pasażerowie pobierali średnio 263 GB danych.

Zobacz: Pierwsze Pendolino z Wi-Fi wyjechało na tory
Zobacz: Wi-Fi w Pendolino ma się dobrze. Pasażerowie przesyłają gigabajty danych

Obecnie z bezprzewodowego Internetu można skorzystać w 10 pociągach EIP. Do listopada tego roku wszystkie jeżdżące po polskich torach składy Pendolino mają być wyposażone w łączność Wi-Fi.

Sieć Wi-Fi dostępna jest oczywiście nie tylko w Pendolino. Można z niej aktualnie korzystać w 305 składach i wagonach PKP Intercity. Na tę liczbę składa się 255 wagonów PKP Intercity oraz 50 elektrycznych zespołów trakcyjnych: 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT3 oraz 10 pociągów Pendolino. Zgodnie z planami przewoźnika, do roku 2023 bezprzewodowy Internet ma stanowić standardowe wyposażenie prawie 80% składów PKP Intercity, a docelowo wszystkie pociągi PKP Intercity mają oferować tę usługę.

Zobacz: W PKP Intercity już potwierdzisz swoją mTożsamość
Zobacz: PKP Telkol będzie odpowiedzialny za łączność Wi-Fi w pociągach Intercity

Źródło zdjęć: intercity.pl

Źródło tekstu: PKP Intercity

Przewiń w dół do następnego wpisu