DAJ CYNK

PKP Telkol będzie odpowiedzialny za łączność Wi-Fi w pociągach Intercity

08.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2380

Ważne 1

1

Przedsiębiorstwo PKP Telkol będzie odpowiedzialne za obsługę infrastruktury Wi-Fi, którą objętych jest prawie 150 wagonów PKP Intercity.Przedsiębiorstwo PKP Telkol będzie odpowiedzialne za obsługę infrastruktury Wi-Fi, którą objętych jest prawie 150 wagonów PKP Intercity.

PKP Telkol jest podmiotem odpowiedzialnym za specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego w Polsce, więc wybór tego przedsiębiorstwa do obsługi Wi-Fi w pociągach spółki PKP Intercity wydawał się oczywisty. Podczas konferencji inaugurującej działalność PKP Telkol zapowiedziano, że w długofalową strategię działania wpisany będzie temat obsługi sieci Wi-Fi przez jednego operatora. Teraz przyszedł czas na realizację tych założeń.

PKP Telkol obsłuży infrastrukturę sieci internetowej w wagonach realizujących połączenia przede wszystkim na trasach: Przemyśl - Szczecin, Przemyśl - Kołobrzeg, Przemyśl - Świnoujście, Przemyśl - Wrocław, Przemyśl - Poznań, Szczecin - Gdynia, Szczecin - Katowice, Szczecin - Wrocław, Kołobrzeg - Katowice, Kraków - Wrocław, Gdynia - Wrocław oraz wybrane wagony na trasach: Gdynia - Warszawa, Warszawa - Frankfurt n/Odrą, Gdynia - Petrovice, Warszawa - Frankfurt n/Odrą, Warszawa - Zakopane.

Podzespoły do obsługi bezprzewodowego Internetu mają być sukcesywnie montowane w kolejnych wagonach PKP Intercity, a za ich utrzymanie odpowiadać będzie PKP Telkol. Decyzja o montażu Internetu w wagonach we własnym zakresie to kolejny przemyślany krok w celu optymalizacji kosztów i większej samodzielności przewoźnika w zakresie dostępności infrastruktury usługowej.

W grudniu 2017 roku PKP Inercity przyjęła aktualizację strategii taborowej na lata 2016 - 2020 z perspektywą do 2023 roku. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawiane w blisko 80% z nowego lub zmodernizowanego taboru. W co najmniej 77% wagonów podróżni podłączą się do bezprzewodowego Internetu, a 80% składów będzie wyposażona w gniazdka elektryczne.

Zobacz: Pendolino coraz bliżej montażu Wi-Fi

Źródło zdjęć: intercity.pl

Źródło tekstu: PKP Telkol

Komentarze
Zaloguj się