DAJ CYNK

Pierwsze Pendolino z Wi-Fi wyjechało na tory

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4100

Zakończył się montaż instalacji niezbędnej do działania Wi-Fi w pociągach Pendolino. Po pomyślnie przeprowadzonych testach pierwsze pociągi wyjechały już na tory.

Na temat przebiegu instalacji Wi-Fi w pociągach Pendolino napisaliśmy już chyba wszystko (wystarczy spojrzeć na poniższe tytuły). Dlatego już tym razem darujmy sobie kopanie leżącego i przejdźmy od razu do sukcesu, ogłoszonego przez PKP Intercity.

Doczekaliśmy się: ruszył montaż instalacji internetowej w pociągach Pendolino
Pierwsze Pendolino z Wi-Fi mają trafić na polskie tory jeszcze w tym roku
Czy mamy przełom w sprawie Wi-Fi w Pendolino?
Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino
Internet w Pendolino nie w tym roku

Instalacją urządzeń niezbędnych do działania Wi-Fi zajęła się firma Alstom, producent pociągów. Kontrakt, obok samej instalacji, zakłada również utrzymanie urządzeń przez pięć lat. Według obecnych planów, Wi-Fi w połowie pociągów Pendolino ma pojawić się do listopada 2019 roku.

Sieć Wi-Fi jest obecna w prawie 250 składach i wagonach PKP Intercity. A konkretnie - 206 wagonów PKP Intercity, 41 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT oraz pierwszy pociągu Pendolino. Plany zakładają, że do 2023 roku w instalację Wi-Fi zostanie wyposażonych 80% składów PKP Intercity. Docelowo bezpłatny Internet ma być dostępny we wszystkich pociągach polskiego przewoźnika.

Głuche telefony 2018

Przejazdy testowe pierwszego Pendolino z zamontowanymi urządzeniami W-Fi pokazały, że zastosowane rozwiązania systemowe działają w pełni sprawnie. Bardzo nas to cieszy, ponieważ dzięki temu możemy jeszcze bardziej podnieść jakość świadczonych przez nas usług. Dalsze prace montażowe w kolejnych składach ED250 będą przebiegały zgodnie z umową w taki sposób, aby pojazdy te mogły realizować planowe połączenia, zgodnie z rozkładem jazdy.

- zapewnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: PKP Intercity; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu