DAJ CYNK

Doczekaliśmy się: ruszył montaż instalacji internetowej w pociągach Pendolino

29.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4003

Ważne 0

0

Rozpoczął się montaż instalacji do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi) w pociągach Pendolino. Spółka PKP Intercity opublikowała zdjęcia pokazujące postęp prac.

Pod koniec sierpnia PKP Intercity podpisało umowę z Alstomem, dotyczącą montażu i utrzymanie (przez 5 lat) instalacji, która będzie odpowiadać za dostarczenie pasażerom pociągów Pendolino (ED250) zasięgu sieci Wi-Fi i dostępu do Internetu. Zgodnie z porozumieniem, pierwsze składy z nowym wyposażeniem powinny wyjechać na polskie tory jeszcze w tym roku. Jak wynika z opublikowanych przez PKP Intercity zdjęć, jest bardzo prawdopodobne, że tak się właśnie stanie.

Wartość kontraktu wynosi 31,7 mln zł. W zamian za to Alstom zamontuje odpowiednie instalacje we wszystkich pociągach Pendolino, a także przeszkoli pracowników spółki kolejowej w zakresie obsługi urządzeń. Dodatkowo Alstom będzie świadczył usługę operatora telekomunikacyjnego.

Latem 2018 roku odbyły się pierwsze testy urządzeń pod kątem emisji sygnału internetowego w pociągach Pendolino. Zakończyły się one z wynikiem pozytywnym, a obecnie trwa montaż finalnego rozwiązania.

Zobacz: Pierwsze Pendolino z Wi-Fi mają trafić na polskie tory jeszcze w tym roku
Zobacz: Pendolino coraz bliżej montażu Wi-Fi
Zobacz: Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino

Źródło tekstu: rynek-kolejowy.pl, PKP Intercity (zdjęcia)

Komentarze
Zaloguj się