DAJ CYNK

Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino

21.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4931

Ważne 2

1

PKP Intercity zapowiedziało, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni zostaną podjęte zaawansowane rozmowy w sprawie montażu Wi-Fi w pociągach Pendolino.PKP Intercity zapowiedziało, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni zostaną podjęte zaawansowane rozmowy w sprawie montażu Wi-Fi w pociągach Pendolino.

Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów - Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity, który podkreślił jednocześnie, że spółka musi przede wszystkim zabezpieczyć składy Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola (w kwietniu bieżącego roku - red.) skomplikował nam proces wejścia Wi-Fi w Pendolino. (...) Montaż Wi-Fi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby - dodał Oniszczuk.

Aby zamontować Wi-Fi w Pendolino, skład musi zostać wyłączony z eksploatacji na czas związany między innymi z testami, które potem będzie trzeba wykonać. Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem (producent Pendolino - red.) i są dosyć zaawansowane - powiedział Jarosław Oniszczuk. Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o Wi-Fi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się