DAJ CYNK

Pierwsze Pendolino z Wi-Fi mają trafić na polskie tory jeszcze w tym roku

28.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3251

Ważne 4

0

Długie oczekiwanie na Wi-Fi w Pendolino dobiega końca. Dzisiaj spółki PKP Intercity i Alstom Konstal podpisały umowę w tej sprawie.Długie oczekiwanie na Wi-Fi w Pendolino dobiega końca. Dzisiaj spółki PKP Intercity i Alstom Konstal podpisały umowę w tej sprawie.

Zgodnie z podpisanym kontraktem, wartym 31,7 mln zł, spółka Alstom Konstal będzie odpowiadać za montaż i konserwację (przez 5 lat) instalacji do zapewnienia pasażerom pociągów Pendolino (ED250), jeżdżących w barwach PKP Intercity, zasięgu sieci Wi-Fi i dostępu do Internetu. Wszelkie prace mają przebiegać w taki sposób, aby składy ED250 mogły realizować planowe połączenia, wynikające z obowiązującego w danym czasie rozkładu jazdy.

Montaż pierwszych routerów Wi-Fi ma się rozpocząć we wrześniu bieżącego roku, a do końca roku pierwsze składy Pendolino z dostępnym za darmo Internetem bezprzewodowym mają się pojawić na polskich torach.

Montaż bezprzewodowego Internetu w składach EIP rozpocznie się we wrześniu. W sierpniu br. odbyły się testy pilotażowe urządzeń Wi-Fi w Pendolino, które wypadły pomyślnie. Pociągi Pendolino wzbogacą liczbę składów wyposażonych w dostęp do Internetu. W tym momencie sieć Wi-Fi dostępna jest w 171 wagonach PKP Intercity oraz 40 składach zespolonych (PesaDart, Flirt3). Przewoźnik planuje, że do końca 2018 r. Wi-Fi będzie dostępne w 200 wagonach konwencjonalnych i liczba ta będzie stale zwiększana - powiedział Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Dzisiejsza umowa to kolejny krok w podnoszeniu jakości obsługi naszych klientów. Dokładamy starań, aby zapewnić pasażerom komfort na każdym etapie podróży. W XXI wieku dostęp do Internetu w przestrzeni publicznej to jeden z najczęściej oczekiwanych standardów. Dlatego zapewniamy go w coraz większej liczbie pociągów oraz na dworcach kolejowych - powiedział Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A.

Prace związane z instalacją urządzeń Wi-Fi będą przebiegały w taki sposób, aby pojazdy ED250 mogły realizować planowe połączenia, zgodnie z rozkładem jazdy. Zależy też nam na tym, aby wdrożenie bezprzewodowego internetu przebiegło szybko i sprawnie. Dlatego instalacja na pierwszych dwóch składach będzie pod szczególną naszą uwagą, by uzyskać całkowitą pewność prawidłowego funkcjonowania zastosowanych rozwiązań systemowych - powiedział Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.Zobacz: Czy mamy przełom w sprawie Wi-Fi w Pendolino?
Zobacz: Pendolino coraz bliżej montażu Wi-Fi
Zobacz: Jest nadzieja na zasięg w Pendolino
Zobacz: Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino

Źródło tekstu: PKP Intercity

Komentarze
Zaloguj się