DAJ CYNK

Pendolino coraz bliżej montażu Wi-Fi

05.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5577

Ważne 2

4

PKP Intercity jest już blisko montażu Wi-Fi w pociągach Pendolino - poinformował prezes PKP SA.PKP Intercity jest już blisko montażu Wi-Fi w pociągach Pendolino - poinformował prezes PKP SA.

Z jednej strony Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA informuje, że przeprowadzono już udane testy montażu Wi-Fi w pociągach Pendolino. Odpowiednie urządzenia mają zostać zamontowane podczas najbliższych przeglądów technicznych. Jak tylko dany pociąg trafi na przegląd, od razu w pakiecie dostanie też Wi-Fi.

Pierwsze próby są wykonane. I teraz tak jak składy będą szły do przeglądów okresowych to Wi-Fi będzie instalowane. Wszystko jest sprawdzone, próby się odbyły i wyszły dobrze - powiedział prezes PKP SA.

Z drugiej jednak strony, rzecznik PKP Intercity poinformowała, że w styczniu spółka ma dopiero otrzymać ofertę na projekt techniczny instalacji Wi-Fi w pociągach Pendolino, a dopiero wtedy powstanie harmonogram prac. Istnieje przy tym duże prawdopodobieństwo, że konieczna może być ingerencja w poszycie pociągów, a to jak pamiętamy spowoduje utratę gwarancji. O ile prace zostaną przeprowadzone przez firmę trzecią, a nie producenta pociągów.

PKP Intercity przewiduje, że Internet ma być udostępniany w ramach łączenia sygnału różnych operatorów, który dociera do pociągów.

Z przedstawionych informacji wynika (jak zwykle), że Wi-Fi w pociągach Pendolino pojawi się już lada chwila, ale tak naprawdę ma to nastąpić w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Zobacz: Jest nadzieja na zasięg w Pendolino
Zobacz: Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino
Zobacz: Internet w Pendolino nie w tym roku
Zobacz: Na Wi-Fi w Pendolino jeszcze poczekamy, termin nieznany
Zobacz: Czy Pendolino w końcu dostaną Wi-Fi?
Zobacz: Głuche Telefony 2017

Źródło tekstu: PAP; wł

Komentarze
Zaloguj się