DAJ CYNK

Internet w Pendolino nie w tym roku

20.07.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6438

Ważne 1

5

Pociągi Pendolino zaczynają trafiać na zaplanowane przeglądy, podczas których mogłoby dojść do montażu potrzebnej instalacji Wi-Fi. Niestety model wdrożenia jest dopiero opracowywany, a termin nadal nieznany.Pociągi Pendolino zaczynają trafiać na zaplanowane przeglądy, podczas których mogłoby dojść do montażu potrzebnej instalacji Wi-Fi. Niestety model wdrożenia jest dopiero opracowywany, a termin nadal nieznany.

Problem z Internetem mobilnym w składach Pendolino występuje od samego początku ich pojawienia się na polskich torach. Rozwiązaniem miało być porozumienie się z producentem i m.in. montaż sieci Wi-Fi.

W ramach kolejnych zapowiedzi wskazywano, że prace mogłyby być przeprowadzone w czasie zaczynających się właśnie planowanych przeglądów poszczególnych składów. Teraz wiadomo, że to jest niemożliwe.

Dopiero 4 lipca zakończyło się zapytanie, w ramach którego nastąpić ma weryfikacja technologiczna zaproponowanego rozwiązania. PKP Intercity oczekiwało również, że oferenci wskażą czas niezbędny do zakończenia pełnej instalacji oraz oszacują koszty w tym zakresie, jak również podadzą koszty świadczenia usług utrzymania.

Jak dowiedział się serwis rynek-kolejowy.pl w biurze prasowym przewoźnika: Obecnie trwa analiza materiałów i danych zebranych w trakcie procesu RFI w celu dokonania weryfikacji wymagań przewoźnika, adekwatnie do zebranych z rynku najnowszych informacji technologicznych

Zgodnie z założeniami rozważamy możliwość korzystania z usług różnych operatorów (kilku w jednym czasie - łączenie sygnału GSM). Warto dodać, że w zależności od rodzaju taboru, ze względu na swoją konstrukcję, sygnał GSM jest tłumiony mocniej lub słabiej. W związku z tym, oprócz infrastruktury pozwalającej na korzystanie z bezprzewodowego internetu, zamierzamy podjąć działania w zakresie wdrożenia wzmacniaczy sygnału GSM - tzw. repeaterów - wyjaśnia PKP Intercity.

Źródło tekstu: Rynek Kolejowy, wł

Komentarze
Zaloguj się