DAJ CYNK

Czy mamy przełom w sprawie Wi-Fi w Pendolino?

05.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3888

Ważne 4

1

Jak informuje Rynek Kolejowy, PKP Intercity umieściło na stronach internetowych Unii Europejskiej informację o przetargu na instalację systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu.Jak informuje Rynek Kolejowy, PKP Intercity umieściło na stronach internetowych Unii Europejskiej informację o przetargu na instalację systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Cyrk z zamontowaniem Wi-Fi w pociągach Pendolino trwa od kliku lat. Instalacja systemu Wi-Fi wymaga ingerencji w konstrukcję pociągów. Konkretnie chodzi o nawiercenie dziur w celu zamontowania anten. Taka ingerencja przeprowadzona przez kogokolwiek innego niż firma Alstom (producent Pendolino), bez względu na to czy będzie to profesjonalna firma czy Pan Zdzichu z wiertarką, będzie równoznaczna z anulowaniem gwarancji. Alstom oczywiście już dawno zamontowałby Wi-Fi w pociągach, ale za odpowiednią opłatą. I tym oto sposobem podróżujący Pendolino są od lat odcięci od Internetu. Nie mają ani Wi-Fi, ani Internetu z sieci komórkowej, bo specyficzna konstrukcja pociągów skutecznie ogranicza zasięg.

Jak wynika z informacji umieszczonych na unijnych stronach, to właśnie firma Alstom zajmie się instalacją systemu Wi-Fi. Dodatkowo będzie zajmować się jego utrzymaniem oraz przeszkoli pracowników PKP Intercity z jego obsługi i działania.

Według ostatnich informacji, Wi-Fi w pociągach Pendolino ma pojawić się na przełomie 2018 i 2019 roku. Czy termin zostanie ponownie przełożony? Przekonamy się już za kilka miesięcy.

Zobacz: PKP Telkol będzie odpowiedzialny za łączność Wi-Fi w pociągach Intercity
Zobacz: Pendolino coraz bliżej montażu Wi-Fi
Zobacz: Jest nadzieja na zasięg w Pendolino
Zobacz: Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino
Zobacz: Internet w Pendolino nie w tym roku

Zobacz: Co może być najważniejsze w branży w 2018 roku?

Źródło tekstu: Rynek Kolejowy; wł

Komentarze
Zaloguj się