DAJ CYNK

Orange Światłowód najlepszy do oglądania Netflixa - tak wynika z najnowszego indeksu prędkości ISP tej platformy VoD

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7254

Netflix opublikował raport, który pokazuje, jak działający w Polsce dostawcy Internetu radzą sobie z obsługą tego popularnego serwisu VoD. Najlepszy okazał się Orange Światłowód, a pierwsza dziesiątkę zamyka Play.

Orange Światłowód zajął pierwsze miejsce w Indeksie prędkości ISP Netflix. Jest on miarą wydajności tej platformy VoD w czasie rzeczywistym dla poszczególnych dostawców usług internetowych. Wskaźnik ten nie pokazuje jednak, jak szybki jest Internet od danego dostawcy dla innych usług, ani jaka jest jego ogólna wydajność.

Zobacz: UKE: Certyfikowane pomiary szybkości Internetu po pierwszych 6 miesiącach
Zobacz: Majowe wyniki speedtestu. T-Mobile ma najszybsze LTE, a Inea jest wciąż liderem rankingu łączy stacjonarnych

Na podium znalazła się jeszcze Vectra, osiągając wynik minimalnie gorszy od Pomarańczowych (4,03 Mb/s vs. 4,34 Mb/s), a także Toya (3,99 Mb/s). Oferująca najszybszy Internet według serwisu Speedtest.pl Inea zajęła czwarte miejsce (3,93 Mb/s). Na liście znalazły się też dwie sieci komórkowe - Plus (2,34 Mb/s, 9 miejsce) i Play (2,33 Mb/s, 10 miejsce). Pozostali operatorzy mobilni - Orange i T-Mobile - nie zmieścili się w pierwszej dziesiątce.

Polecamy też zerknięcie na wykres, który pokazuje, jak sytuacja zmieniała się przez ostatnie 12 miesięcy. Lider ciągle był ten sam, a przetasowania miały miejsce wśród operatorów zajmujących dalsze miejsca.

Zobacz: Zmiany w ofercie Orange Love. Światłowód od 300 Mb/s, tańszy abonament i więcej Internetu na komórki
Zobacz: Orange uczył UPC czym jest światłowód. UPC uczy Orange czym jest Love

Źródło tekstu: Netflix

Przewiń w dół do następnego wpisu