DAJ CYNK

Orange: już 500 tys. umów podpisanych na tablecie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6430

Orange poinformował, że jego klienci podpisali już 500 tysięcy dokumentów bezpośrednio na ekranie tabletów. Z tej liczby znaczną część stanowiły umowy na usługi, choć w ten sposób można podpisać także reklamacje czy wypowiedzenia umów. 

Możliwość załatwienia formalności za pomocą tabletów dostępna jest w Orange od grudnia ubiegłego roku, a do 22 lutego wprowadzona została we wszystkich, blisko 200, własnych salonach operatora. Pomarańczowa sieć chwali się też, że w 11 salonach wszystkie dokumenty, które można podpisać w ten sposób, podpisywane są na tablecie.

Zobacz: Mniej papierów w Orange. Umowa do podpisania na tablecie już w 200 salonach
Zobacz: Orange Flex: nowe plany i więcej GB

Korzyści z cyfrowego obiegu dokumentów są oczywiste: wizyta w salonie trwa krócej, bo cały cykl procesowania i archiwizacji dokumentów przeprowadzany jest automatycznie, co zabiera mniej czasu. Do tego po załatwieniu formalności klienci nie wychodzą z plikiem dokumentów, jak to bywało wcześniej, a cyfrowe wersje umów są po prostu wysyłane do nich e-mailem.

Zobacz: „Za darmo” w Orange Free na kartę, czyli zabójcza pułapka numeru 131
Zobacz: „Za darmo w Orange” teraz też w Orange Free na kartę

Jak oblicza Orange, dzięki wyeliminowaniu papieru udało się oszczędzić ponad 130 drzew, czyli tyle ile rośnie na ponad 30 arach dojrzałego lasu. Operator podkreśla przy tym, że umowa podpisana na tablecie jest bezpieczna. Podpisu klienta nie da się przekopiować, podmienić czy podrobić. Odpowiada za to szereg zabezpieczeń, w których analizowany jest nie tylko sam podpis, ale także inne parametry i dobrze przygotowane systemy informatyczne, nad czym czuwa zespół CERT, czyli grupa specjalistów od cyberbezpieczeństwa.

Do tej pory, z możliwości podpisania umów na tablecie mogli korzystać jedynie klienci własnych salonów Orange. Ponieważ pomysł się sprawdził, operator zamierza udostępnić tę opcję także klientom salonów partnerskich. W planach jest, by na początku 2020 roku wszyscy klienci wchodzący do salonu z logo Orange otrzymali taką możliwość.

Zobacz: Umowę z Orange podpiszesz zdalnie dzięki bankowości internetowej
Zobacz: Orange: sztuczna inteligencja Max umie coraz więcej. Wiemy jakie były jego początki

Źródło zdjęć: Orange

Źródło tekstu: Orange

Tagi: orange
Przewiń w dół do następnego wpisu