DAJ CYNK

Orange ma ponad 100 tysięcy aktywnych kart eSIM

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Orange eSIM 100 tysięcy

Klienci sieci Orange używają coraz więcej kart eSIM. Jak informuje pomarańczowy operator, obecnie liczba tych aktywnych przekracza 100 tysięcy.

W urządzeniach klientów Orange jest już ponad 100 tys. aktywnych kart eSIM. Pracują one w zegarkach, tabletach i laptopach, ale również w smartfonach. Pomarańczowy operator miał lub ma ponad 40 różnych modeli urządzeń z funkcją eSIM. Problemem w szerszym udostępnieniu tego standardu karty SIM w telefonach jest to, że producenci (z nielicznymi wyjątkami) wypuszczają z eSIM głównie flagowce. Brakuje sprzętów ze średniej półki cenowej oraz budżetowców, choć pojawiły się pierwsze modele firmy mPTech.

Zobacz: SIM vs. eSIM – wszystko, co musisz wiedzieć
Zobacz: Hammer Blade 3: lekki pancernik z eSIM i dużym ekranem

W sieci Orange karty eSIM są dostępne na dwa sposoby. Może to być karta główna, czyli eSIM działa na jednym urządzeniu i z jednym numerem, a także „Ekstra karta eSIM”, która oferuje kolejne karty z tym samym numerem telefonu, działające równolegle na kilku urządzeniach. Liczba aktywnych kart w Orange rozkłada się mniej więcej po połowie między karty główne i „Ekstra karty eSIM”. Spore zainteresowanie eSIM jest widoczne w ofercie Orange Flex, gdzie można ją aktywować kilkoma stuknięciami w ekran.

Spośród urządzeń, na które klienci Orange pobierają karty główne eSIM, najliczniejszą grupę stanowią iPhone’y. Przyczyną może tu być fakt, że jeśli ktoś chce korzystać z dwóch numerów telefonu na jednym smartfonie Apple'a (funkcja Dual SIM), to jeden z tych numerów jest na zwykłej, fizycznej karcie SIM, a drugi musi być na eSIM. Inne modele smartfonów zwykle mają 2 kieszenie na karty + jako alternatywę funkcję eSIM, co w praktyce przekłada się na rzadsze wykorzystanie kart wirtualnych. Drugą po iPhone`ach najliczniejszą grupą urządzeń są smartfony marki Samsung.

Zobacz: Rok korzystania za darmo lub gigabajty. Oto nowa środa z „Mój Orange”

Jeśli chodzi o „Ekstra karty eSIM”, najczęściej są pobierane na zegarki i tablety. Wśród tych pierwszych królują modele Apple Watch, a po nich zegarki Samsunga. Orange przy tej okazji poinformował, że poprawił proces aktywacji „Ekstra kart eSIM” na zegarkach Apple Watch, która powinna już przebiegać gładko, jedynie z podaniem loginu i hasła do Mój Orange.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że karty eSIM mają niższy ślad węglowy niż ich fizyczne odpowiedniki, nie wymagają dostawy kurierem i nie powstają przy nich plastikowe i papierowe odpady opakowaniowe. Dlatego Orange zachęca swoich klientów do skorzystania z tej formy karty, o ile tylko mają odpowiednie urządzenie.

Zobacz: Otvarta zapowiada eSIM. A kiedy w Plusie?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak (Telepolis)

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu