DAJ CYNK

Orange ma ponad 100 tysięcy aktywnych kart eSIM

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4221

Orange eSIM 100 tysięcy

Klienci sieci Orange używają coraz więcej kart eSIM. Jak informuje pomarańczowy operator, obecnie liczba tych aktywnych przekracza 100 tysięcy.

W urządzeniach klientów Orange jest już ponad 100 tys. aktywnych kart eSIM. Pracują one w zegarkach, tabletach i laptopach, ale również w smartfonach. Pomarańczowy operator miał lub ma ponad 40 różnych modeli urządzeń z funkcją eSIM. Problemem w szerszym udostępnieniu tego standardu karty SIM w telefonach jest to, że producenci (z nielicznymi wyjątkami) wypuszczają z eSIM głównie flagowce. Brakuje sprzętów ze średniej półki cenowej oraz budżetowców, choć pojawiły się pierwsze modele firmy mPTech.

Zobacz: SIM vs. eSIM – wszystko, co musisz wiedzieć
Zobacz: Hammer Blade 3: lekki pancernik z eSIM i dużym ekranem

W sieci Orange karty eSIM są dostępne na dwa sposoby. Może to być karta główna, czyli eSIM działa na jednym urządzeniu i z jednym numerem, a także „Ekstra karta eSIM”, która oferuje kolejne karty z tym samym numerem telefonu, działające równolegle na kilku urządzeniach. Liczba aktywnych kart w Orange rozkłada się mniej więcej po połowie między karty główne i „Ekstra karty eSIM”. Spore zainteresowanie eSIM jest widoczne w ofercie Orange Flex, gdzie można ją aktywować kilkoma stuknięciami w ekran.

Spośród urządzeń, na które klienci Orange pobierają karty główne eSIM, najliczniejszą grupę stanowią iPhone’y. Przyczyną może tu być fakt, że jeśli ktoś chce korzystać z dwóch numerów telefonu na jednym smartfonie Apple'a (funkcja Dual SIM), to jeden z tych numerów jest na zwykłej, fizycznej karcie SIM, a drugi musi być na eSIM. Inne modele smartfonów zwykle mają 2 kieszenie na karty + jako alternatywę funkcję eSIM, co w praktyce przekłada się na rzadsze wykorzystanie kart wirtualnych. Drugą po iPhone`ach najliczniejszą grupą urządzeń są smartfony marki Samsung.

Zobacz: Rok korzystania za darmo lub gigabajty. Oto nowa środa z „Mój Orange”

Jeśli chodzi o „Ekstra karty eSIM”, najczęściej są pobierane na zegarki i tablety. Wśród tych pierwszych królują modele Apple Watch, a po nich zegarki Samsunga. Orange przy tej okazji poinformował, że poprawił proces aktywacji „Ekstra kart eSIM” na zegarkach Apple Watch, która powinna już przebiegać gładko, jedynie z podaniem loginu i hasła do Mój Orange.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że karty eSIM mają niższy ślad węglowy niż ich fizyczne odpowiedniki, nie wymagają dostawy kurierem i nie powstają przy nich plastikowe i papierowe odpady opakowaniowe. Dlatego Orange zachęca swoich klientów do skorzystania z tej formy karty, o ile tylko mają odpowiednie urządzenie.

Zobacz: Otvarta zapowiada eSIM. A kiedy w Plusie?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak (Telepolis)

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu