DAJ CYNK

Czy 5G będzie działać jak mikrofalówka? Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało przewodnik po 5G

08.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12228

Ważne 2

0

Czy 5G będzie działać jak mikrofalówka? Czy przez 5G będą wycinane drzewa i niszczone lasy? - takimi, nieco prowokacyjnymi pytaniami Wanda Buk z Ministerstwa Cyfryzacji zachęca na Twitterze do lektury „Przewodnika po 5G”.

Emocje wokół planów budowy sieci 5G nie słabną, a liczba przeciwników tej technologii zdaje się rosnąć. Wokół 5G narosło sporo mitów, które są bezrefleksyjnie powielane przez kolejne osoby, często o minimalnej wiedzy technicznej.

By walczyć z mitami o 5G i nieść kaganek technicznej oświaty, Ministerstwo Cyfryzacji w czerwcu wydało Białą Księgę „Pole elektromagnetyczne a człowiek". Przygotowana przez specjalistów publikacja omawia najważniejsze zagadnienia związane z polem elektromagnetycznym o częstotliwościach radiowych. Biała Księga dla wielu odbiorców może jednak okazać się zbyt trudna w lekturze, jako zbyt techniczna. Dlatego też   Ministerstwo Cyfryzacji wydało krótszy, prostszy w odbiorze „Przewodnika po 5G”. Dokument przygotowany wraz z Instytutem Łączności Collegium Medicum UJ dostępny jest jako PDF i można go bez ograniczeń pobierać i udostępniać.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji walczy z mitami na temat sieci 5G
Zobacz: 5G w Polsce bez Huaweia? Ministerstwo Cyfryzacji ma rekomendować podwyższony standard bezpieczeństwa

Publikacja w przystępny nawet dla laika sposób omawia takie zagadnienia, jak czym w ogóle jest 5G, czym się różni od wcześniejszych standardów i jakie z tego wynikają korzyści. Przewodnik udziela też odpowiedzi na popularne pytania: „czy Polska potrzebuje  sieci 5G?”, „czy technologia 5G została przebadana pod kątem wpływu na zdrowie ludzi?”, „o co chodzi z tymi mikrofalami i jaki mają związek z mikrofalówką?” albo „czy technologia 5G oznacza konieczność budowy nowych nadajników?”. Rozdziałów jest w sumie 14, a wszystkie treści zaprezentowane są w przejrzystej, atrakcyjnej dla każdego formie wraz z ilustracjami. 

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji rusza do walki z patostreamami
Zobacz: W Rzeszowie ma powstać pierwsza publiczna sieć 5G

„Przewodnika po 5G” to dobry punkt wyjścia do merytorycznej dyskusji z przeciwnikami sieci 5G - bez mitów i nadinterpretacji. Warto udostępnić publikację tym, którzy obawiają się  nowej technologii i chcieliby się więcej o niej dowiedzieć.

https://www.gov.pl/web/5g/przewodnik-po-5g

Przewodnik po 5G PDF

Przewiń w dół do następnego wpisu